Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ

Yardım
Giriş ve Kayıt sorunları
Neden giriş yapamıyorum?
Neden kayıt olmam gerekiyor?
Neden otomatik olarak çıkışım yapılıyor?
Kimler Çevrimiçi listesinde ismimin görülmesini nasıl önleyebilirim?
Şifremi unuttum!
Kayıt oldum ama giriş yapamıyorum!
Daha önceleri kayıtlıydım ama artık giriş yapamıyorum!

Kullanıcı Seçenekleri ve Ayarları
Kullanıcı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?
Gösterilen saatler yanlış!
Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!
Konuştuğum lisan listede yok!
İsmimin altında resim (avatar) göstermek için ne yapmalıyım?
Kullanıcı derecemi nasıl değiştirebilirim?
Bir kullanıcının e-mek linkini tıklayınca giriş yapmam isteniyor?

Mesaj Gönderme
Foruma yeni başlık nasıl gönderilir?
Mesajlar nasıl değiştirilir veya silinir?
Mesaj altına imza nasıl eklenir?
Anket nasıl hazırlanır?
Bir anket nasıl değiştirilir veya silinir?
Anketlere neden katılamıyorum?
Bazı forumlara neden ulaşamıyorum?

Biçimlendirme ve Başlık Tipleri
BBCode nedir?
HTML kullanabilir miyim?
Gülümse nedir?
Resim gönderebilir miyim?
Duyuru nedir?
Önemli başlıklar nedir?
Kilitli başlıklar nedir?

Kullanıcı Seviyeleri ve Grupları
Pano yöneticileri nedir?
Forum yöneticileri (moderatör) nedir?
Kullanıcı grupları nedir?
Bir kullanıcı grubuna nasıl üye olabilirim?
Bir kullanıcı grubunun yöneticisi olmak için ne yapmam gerek?

Özel Mesajlar
Özel mesaj gönderemiyorum!
İstemediğim özel mesajları almaya devam ediyorum!
Bu mesaj panosuna kayıtlı birinden spam E-mek aldım!

phpBB2 ile ilgili Konular
Bu mesaj panosunu kim yazdı?
Aradığım ... özellik neden yok?
Bu panoyla ilgili hukuki sorunlar için veya suistimal durumunda kime başvurabilirim?

Teşekkürler
Bu yardımcı bilgiler için kime veya kimlere teşekkür edebilirim?

Giriş ve Kayıt sorunları
Neden giriş yapamıyorum?
Kayıt oldunuz mu? Giriş yapabilmek için önceden kayıt olmanız gerek. Yoksa mesaj panosundan banlandınız mı (o halde bu anlamda bir mesaj görmeniz gerekir)? Eğer öyleyse, site veya pano yöneticisiyle irtibata geçip sebebini sorabilirsiniz. Eğer kayıt olduysanız ve banlanmış olmamanıza rağmen giriş yapamıyorsanız, tekrar tekrar kullanıcı adınızı ve şifrenizi kontrol edin. Genelde hata burada oluyor. Sorun bu değilse pano yöneticisiyle irtibata geçin, belki pano için yanlış ayar yapmış olabilir.
Başa dön
Neden kayıt olmam gerekiyor?
Kayıt olmanız gerek olmayabilirdi aslında. Mesaj gönderebilmek için kaydın şart olması, pano yöneticisinin kararına bağlı. Ayrıca kayıt olunca bazı özel imkanlara ulaşabilirsiniz. Örneğin mesajlarınızın yanında kedinize ait küçük bir resim (avatar) gösterme, özel mesaj gönderme, tanıdığınız kullanıcılara e-mek gönderme veya kullanıcı gruplarına katılma imkanlarına misafir kullanıcılar sahip değildir. Kayıt işlemi çok basit olduğu için kaydolmanız önerilir.
Başa dön
Neden otomatik olarak çıkışım yapılıyor?
Giriş sayfasında gördüğünüz Her zaman otomatik giriş yap komutunu seçmediğiniz sürece, mesaj panosu sizi sadece belirli bir süre için giriş yapmış kabul eder. Böylece kaydınızın başkaları tarafından kullanılması önlenir. Girişinizin devamlı kalması için, bu komutu seçmeniz yeterlidir. Fakat başka şahıslarında kullandığı (örn. herhangi bir kütüphaneye, internet cafeye, üniversiteye vs. ait) bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız, bu komutu seçmemeniz önerilir.
Başa dön
Kimler Çevrimiçi listesinde ismimin görülmesini nasıl önleyebilirim?
Şahsınıza ait profil sayfasında Çevrimiçi olduğumu gizle seçeneğini bulabilirsiniz. Buradan Evet 'i seçince çevrimiçi olduğunuzu sadece pano yöneticileri ve kendiniz görebilirsiniz. Bu durumda gizli kullanıcı olarak sayılırsınız.
Başa dön
Şifremi unuttum!
Telaşa kapılmayın! Eski şifrenizi öğrenmek mümkün olmasa bile, yerine değişik bir şifre alabilirsiniz. Giriş sayfasını açıp Şifremi unuttum üzerini tıklayın ve tarif edilen işlemleri uygulayın. Kısa sürede tekrar çevrimiçi olduğunuzu göreceksiniz.
Başa dön
Kayıt oldum ama giriş yapamıyorum!
İlk önce kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru yazdığınızı emin olun. Doğru yazılmışsa, iki sebep daha olabilir. Eğer COPPA destekleniyorsa ve kaydınız esnasında 13 yaşından küçüğüm linkini tıkladıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Sebep bu değilse, kaydınızın onaylanması gerekebilir. Bazı mesaj panoları tüm yeni kayıtların onaylanmasını şart koşar. Giriş yapabilmeniz için ya kendiniz yada pano yöneticisi tarafından kaydınız onaylanmalıdır. Bu durumda onay gerekçesi, kaydınız esnasında size bildirilmiş olmalı. Bu doğrultuda bir e-mek aldıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Eğer böyle bir e-mek almadıysanız, verdiğiniz E-mek adresinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Onay gerekçesinin sebebi, kötü amaçlı kullanıcıların anonim kullanıcıların panoyu suistimal etmelerini önlemektir. Verdiğiniz e-mek adresinin doğru olduğundan eminseniz, pano yöneticisiyle irtibata geçmeniz gerekir.
Başa dön
Daha önceleri kayıtlıydım ama artık giriş yapamıyorum!
Bunun en olası sebebi hatalı kullanıcı adı veya şifre girişidir (kayıt olduktan sonra aldığınız e-mek'e bakıp kontrol edin). Belki de forum yöneticisi kaydınızı herhangi bir sebepten dolayı silmiş olabilir. Panoya hiç mesaj gönderdiniz mi? Veritabanının kapladığı alanı küçük tutmak için, mesaj göndermeyen kullanıcıların kaydı genelde belirli bir süre sonra silinir. Tekrar kaydolmayı deneyin.
Başa dön
Kullanıcı Seçenekleri ve Ayarları
Kullanıcı ayarlarımı nasıl değiştirebilirim?
Eğer kaydolduysanız bütün ayarlarınız veritabanına kaydedilir. Ayarlarınızı değiştirmek için (genelde sayfaların üst kısmında bulunan) Profil linkini tıklayın. Ayarlarınız buradan değiştirilir.
Başa dön
Gösterilen saatler yanlış!
Gösterilen saatler büyük bir ihtimalle doğrudur. Fakat gördüğünüz saat, bulunduğunuz yerin saat diliminden farklı olabilir. Bu durumda, Profil linkini tıklayıp kendiniz için geçerli saat dilimini seçmeniz gerekir, örn. London, Paris, New York, Sydney vs. Çoğu seçenekler için geçerli olduğu gibi, saat dilimini değiştirme imkanı da sadece kayıtlı kullanıcılara verilmiştir.
Başa dön
Değişik bir zaman dilimi seçtim ama saatler hala yanlış!
Doğru zaman dilimini seçtiğinizden eminseniz ve saat hala yanlış gösteriliyorsa, bunun en olası sebebi günışığından yararlanma değişimleri olabilir. Örn. yaz aylarında görülen saatler, bulunduğunuz ülkenin gerçek saatinden bir saat ileri veya geri olabilir. Mesaj panosu bu değişimleri dikkate almaz.
Başa dön
Konuştuğum lisan listede yok!
Bunun en olası sebepleri, pano yöneticisin konuştuğunuz lisanı destekleyen uzantıyı kurmamış olabilir, ya da bu panonun konuştuğunuz lisana henüz çevrilmiş olmayışıdır. Pano yöneticilerine başvurup, kendi lisanınızı destekleyen uzantıyı kurmalarını rica edin. Eğer böyle bir uzantı yoksa, panoyu kendi dilinize çevirmekte özgürsünüz. Bu konuda daha geniş bilgi için sayfaların alt kısmında görülen phpBB Group linkini tıklayın.
Başa dön
İsmimin altında resim (avatar) göstermek için ne yapmalıyım?
Mesajların görüntülendiği sayfalarda kullanıcı adlarının altında iki tür resim görebilirsiniz. Birincisi, kullanıcı derecenizi gösterir ve genelde gönderdiğiniz mesaj sayısına bağlı olarak belirli bir sayıda yıldız veya kare şeklindedir. Bunun altında avatar denen biraz daha büyük bir resim görebilirsiniz. Bu resim genelde kullanıcıya ait ve özeldir. Avatar kullanma imkanını pano yöneticisi belirler. Ayrıca avatar'ların ne şekilde kullanılabileceğinide belirler. Avatar kullanamıyorsanız, pano yöneticisine başvurup bu imkanı ne sebepten iptal ettiğini öğrenebilirsiniz (bunun önemli bir sebebi olduğundan eminiz!)
Başa dön
Kullanıcı derecemi nasıl değiştirebilirim?
Genelde kullanıcı derecenizi doğrudan değiştirmeniz mümkün değil (kullanıcı derecesi, gönderdiğiniz mesajın yanında bulunan isminizin altında ve kullanıcı profili sayfasında görülür). Çoğu mesaj panosunda kullanıcı dereceleri, gönderilen mesajların sayısını veya yetkili üyeleri belirlemek için kullanılır, örn. yöneticiler veya pano yöneticileri özel bir dereceye sahip olabilir. Lütfen gereksiz yere mesaj gönderip, derecenizi yükseltmeye çalışmayın, elde edeceğiniz tek sonuç, yöneticilerin mesajlarınızın sayısını düşürmesi olacaktır.
Başa dön
Bir kullanıcının e-mek linkini tıklayınca giriş yapmam isteniyor?
Panoya ait e-mek formuyla maalesef sadece kayıtlı kullanıcılar e-mek gönderebiliyor (ayrıca yöneticinin bu işlevi çalıştırması gerek). Bunun sebebi, E-mek sisteminin anonim kullanıcılar tarafından suistimal edilmesini önlemektir.
Başa dön
Mesaj Gönderme
Foruma yeni başlık nasıl gönderilir?
Çok basit; forumu veya başlığı görüntüleme sayfasında Yeni Başlık Gönder düğmesini tıklayın. Yeni mesaj göndermeden önce kayıt olmanız gerekebilir. Forum ve başlık sayfalarının alt kısmında yapabileceğiniz bütün işlemlerin listesini görebilirsiniz (örn. Bu forumda yeni konular açabilirsiniz vs. gibi).
Başa dön
Mesajlar nasıl değiştirilir veya silinir?
Pano yöneticisi veya forum yöneticisi olmadığınız sürece, sadece kendinize ait mesajları değiştirebilir veya silebilirsiniz. Gönderdiğiniz bir mesajı Mesajı Değiştir düğmesini tıklayarak değiştirebilirsiniz (bu imkan bazen sadece belirli bir süre için mevcuttur). Mesajınıza birileri cevap göndermişse eğer, mesajınızın altında metni kaç defa değiştirdiğinizi gösteren kısa bir yazı göreceksiniz. Mesajınız henüz yanıtlanmamışsa, bu not görülmez. Ayrıca mesajınız pano yöneticileri veya forum yöneticileri tarafından değiştirilince de bu yazı görülmez (yöneticilerin böyle bir durumda metnin hangi kısmını ne sebepten dolayı değiştirdiklerini yazmaları önerilir). Bir mesaja cevap geldikten sonra normal kullanıcılar tarafından silinemez.
Başa dön
Mesaj altına imza nasıl eklenir?
Herhangi bir mesaja imzanızı ekleyebilmek için önce Profil sayfanıza girip bir imza hazırlamanız gerek. Daha sonra mesaj gönderme formunun alt kısmındaki İmzamı ekle seçeneğini seçip mesajınıza imzanızı ekleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz bütün mesajlara genel bir ayar olarak imzanızın eklenmesini istiyorsanız, Profil sayfasındaki seçeneği tıklayın. Buna rağmen dilediğiniz her mesaj için imzanızın eklenmesini önleyebilirsiniz (mesaj gönderme formunda İmzamı Ekle seçeneğinin işaretini kaldırmanız yeterli).
Başa dön
Anket nasıl hazırlanır?
Anket hazırlamak çok basit: yeni bir başlık gönderirken (veya bir başlığın ilk mesajını değiştirirken - bu tabi yetkinize bağlı), mesaj gönderme formunun altında Anket Ekle formunu göreceksiniz (böyle bir formu göremiyorsanız, anket ekleme yetkiniz yok demektir). Anket sorusunu ve en az iki tane anket şıkkı eklemeniz gerekir. Anket şıkkı eklemek için Bu Şıkkı Ekle düğmesini tıklayın. Ayrıca anketin gösterim süresinide belirleyebilirsiniz, 0 (sıfır) süresiz demektir. Eklenebilecek anket şıklarının sayısı sınırlıdır. Bu sınırı pano yöneticisi belirler.
Başa dön
Bir anket nasıl değiştirilir veya silinir?
Anketler de mesajlar gibi sadece gönderen kullanıcı, forum yöneticisi veya pano yöneticisi tarafından değiştirilebilir. Bir anketi değiştirmek için, başlığın ilk mesajını tıklayın (ilgili anket daima bu mesaja bağlıdır). Ankete henüz katılan olmadıysa, hazırlayan kullanıcı tarafından değiştirilebilir veya silinebilir. Ankete katılan olmuşsa, sadece forum ve pano yöneticileri tarafından değiştirilebilir veya silinebilir. Böylece bir süre sonra şıkları değiştirip anket sonuçlarını sapıtma olanağı kalmaz.
Başa dön
Anketlere neden katılamıyorum?
Anketlere sadece kayıtlı kullanıcılar katılabilir (böylece hile yapma olanağı önlenmiş olur). Eğer kayıt olmanıza rağmen anketlere katılamıyorsanız, gerekli yetkilere sahip değilsiniz demektir.
Başa dön
Bazı forumlara neden ulaşamıyorum?
Bazı forumlar sadece belirli kullanıcılara veya kullanıcı gruplarına açık olabilir. Mesajları okumak, görüntülemek, göndermek için vs. özel yetki gerekebilir. Bu yetkiyi sadece ilgili forum yöneticisi veya pano yöneticisi verebilir, bu kişilere başvurmalısınız.
Başa dön
Biçimlendirme ve Başlık Tipleri
BBCode nedir?
BBCode HTML'in özel bir uygulamasıdır. Forum'a yazdığınız mesajlarda BBCode kullanabilme imkanını pano yöneticisi belirler. Ayrıca mesaj gönderme formundaki seçenekler sayesinde dilediğiniz mesajlarda BBCode'ı iptal etmeniz mümkündür. BBCode, HTML'e benzer tarzdadır fakat tag'ler < ve > yerine köşeli parantez içine alınır: [ ve ]. Ayrıca nelerin nasıl görüntülendiği daha iyi kontrol edilebilir. BBCode hakkında daha geniş bilgiler için, mesaj gönderme sayfasından ulaşabileceğiniz rehbere bakınız.
Başa dön
HTML kullanabilir miyim?
Pano yöneticisinin izin vermesine bağlıdır, ilgili ayarların tümünü o kontrol eder. Eğer izin verilmişse, büyük ihtimalle sadece bazı tag'lerin çalıştığını göreceksiniz. Böyle olması güvenlik içindir. Amaç, pano görüntüsünün bozulmasını veya daha değişik sorunların meydana gelmesini önlemektir. İzin verilmiş olsa bile, mesaj gönderme formundaki seçenekler sayesinde dilediğiniz mesajlarda HTML'i iptal etmeniz mümkündür.
Başa dön
Gülümse nedir?
Gülümse (Smiley veya Emoticon), belirli duygu ifadelerini vermek için kullanılan işaretlerdir. Metinde küçük resimler halinde görüntülenir. Örn. :) mutlu, :( ise üzgün anlamındadır. Kullanabileceğiniz gülümselerin listesini mesaj gönderme formunda görebilirsiniz. Gülümseleri aşırı derecede kullanmamaya özen gösterin, yoksa metin okunmaz hale gelebilir. Bu durumda yönetici gülümseleri veya mesajınızı tamamıyla silmeye karar verebilir.
Başa dön
Resim gönderebilir miyim?
Gönderdiğiniz mesajla beraber resim de görüntülenebilir. Fakat şu anda panoya doğrudan resim göndermek mümkün değildir. Bu yüzden umuma açık bir web sitesinde kayıtlı bir resme link vermeniz gerek, örn. http://www.umuma-acik-site.net/resim.gif. Kendi bilgisayarınızda bulunan bir resme link vermeniz mümkün değil. Ayrıca, umuma açık olmayan ve sadece şifreyle ulaşılan resimlere link vermek mümkün değildir (örn. hotmail veya yahoo mailboxlarında vs. kayıtlı resimler). Resim görüntülemek için, BBCode'ın [img] tag'ini ya da (izin verilmişse) HTML kullanabilirsiniz.
Başa dön
Duyuru nedir?
Duyurular çoğu zaman önemli bilgileri içerir, en kısa zamanda okumanızı öneririz. Duyurular, ilgili forumun her sayfasının başında görülür. Duyuru gönderebilmeniz için bu yetkiye sahip olmanız gerek. Yetkilerinizi ise pano yöneticisi belirler.
Başa dön
Önemli başlıklar nedir?
Önemli başlıklar, ilgili forumun ilk sayfasında, duyuruların hemen altında görülür. Çoğu zaman önemli bilgileri içerirler, mümkünse okumanızı öneririz. Duyurular için geçerli olduğu gibi, herhangi bir foruma önemli başlık göndermek için gereken yetkileri pano yöneticisi belirler.
Başa dön
Kilitli başlıklar nedir?
Bu başlıkları forum yöneticisi veya pano yöneticisi kilitler. Kilitli başlıkları yanıtlamak mümkün değildir, içerdikleri anketler otomatik olarak sonlandırılır. Başlıklar birçok nedenden dolayı kilitlenmiş olabilir.
Başa dön
Kullanıcı Seviyeleri ve Grupları
Pano yöneticileri nedir?
Pano yöneticileri, panonun her bölümünde en çok yetkiye sahip olan şahıslardır. Bu kişiler, panonun her türlü işlevini kontrol edebilir: izin verme, yetkilendirme, kullanıcı banlama, kullanıcı grupları yaratma, forum yöneticisi (moderatör) yetkilerini verme vs. Ayrıca bütün forumlarda forum yöneticisi (moderatör) yetkilerine sahiptirler.
Başa dön
Forum yöneticileri (moderatör) nedir?
Forum yöneticileri, günlük olarak forumun çalışmasını kontrol eden şahıslar veya gruplardır. Başlıkları değiştirme ve silme yetkisine sahiptirler. Ayrıca yönettikleri forumdaki başlıkları kilitleyebilir, taşıyabilir, silebilir ve bölebilirler. Genelde forum yöneticilerinin görevi, off-topic, yani başlık konusuyla ilgisi olmayan yanıtların veya hakaret ve saldırı niteliğindeki metinlerin gönderilmesini önlemektir.
Başa dön
Kullanıcı grupları nedir?
Kullanıcı grupları, pano yöneticilerinin kullanıcıları grup halinde ayırabilmesi için öngörülen bir yöntemdir. Her kullanıcı (çoğu panolardan farklı olarak) birçok gruba üye olabilir. Bu şekilde pano yöneticileri belirli kullanıcılara rahatlıkla forum yöneticisi yetkilerini veya özel forumlara ulaşma yetkisini vs. verebilir.
Başa dön
Bir kullanıcı grubuna nasıl üye olabilirim?
Bir kullanıcı grubuna üye olmak için, sayfa başındaki kullanıcı grupları linkine tıklayın. Kullanıcı gruplarının listesini göreceksiniz. Grupların tümü erişime açık olmayabilir, bazıları kilitli veya gizli olabilir. Grup açık ise, ilgili düğmeyi tıklayarak üye olmak için istekte bulunabilirsiniz. İsteğinizin kullanıcı grubu yöneticisi tarafından onaylanması gerekir, örneğin isteğinizin nedenini sorabilir. İsteğiniz reddedilirse grup yöneticisini lütfen rahatsız etmeyin, bunun nedenleri olsa gerek.
Başa dön
Bir kullanıcı grubunun yöneticisi olmak için ne yapmam gerek?
Kullanıcı grupları pano yöneticisi tarafından açılır. Pano yöneticisi aynı zamanda her grubun yöneticisini belirler. Eğer yeni bir kullanıcı grubu açmak istiyorsanız, ilk önce pano yöneticisiyle irtibata geçmeniz gerek, kendisine özel mesaj göndermeyi deneyin.
Başa dön
Özel Mesajlar
Özel mesaj gönderemiyorum!
Bunun üç sebebi olabilir: henüz kayıt olmamış veya giriş yapmamışsınız, veya pano yöneticisi bütün pano için özel mesajları iptal etmiş. Üçüncü olanak ise: pano yöneticisi sizin bu imkanı kullanmanızı önlemiş olabilir, bu durumda kendisine nedenini sorabilirsiniz.
Başa dön
İstemediğim özel mesajları almaya devam ediyorum!
İleride özel mesajlar sistemine belirli kişilerden gelen mesajları iptal etme imkanını ekleyeceğiz. Şimdilik herhangi bir şahıstan istemediğiniz özel mesajlar alıyorsanız, pano yöneticisine başvurun. O herhangi bir kullanıcıyı özel mesaj göndermekten men edebilir.
Başa dön
Bu mesaj panosuna kayıtlı birinden spam E-mek aldım!
Üzgünüz, aslında bu panonun sunduğu E-mek gönderme işlevi bundan korunmak için birçok önlemi almış bulunuyor. Aldığınız spam E-mek'nın bir kopyasını pano yöneticisine gönderin. Özellikle aldığınız E-mek'nın başlık kısmını (to (kime), subject (konu) vs.) iletmeyi unutmayın, bu kısımda E-mek'yı gönderen kullanıcı hakkında bilgiler bulunur. Pano yöneticisi bu bilgilerle meseleyi takip edebilir.
Başa dön
phpBB2 ile ilgili Konular
Bu mesaj panosunu kim yazdı?
Bu yazılım (değiştirilmemiş haliyle) phpBB Group tarafından üretilmiş ve genel dağıtıma çıkarılmıştır. Tüm eser hakları phpBB Group'a aittir. Bu eser, 'GNU General Public Licence' lisansına uygun olarak erişime açılmıştır. Bu lisansa uyma şartıyla ücretsiz dağıtılabilir. Daha detaylı bilgiler için üstteki linki tıklayın.
Başa dön
Aradığım ... özellik neden yok?
Eğer herhangi bir özelliğin eksik olduğunu düşünüyorsanız, lütfen phpbb.com sitesini ziyaret edip phpBB Group'un ilgili düşüncelerini öğrenin. Lütfen phpbb.com sitesindeki panoya yazıp yeni bir özellik isteğinde bulunmayın. Yeni özelleik taleplerinizi sourceforge aracılığıyla phpBB Group'a iletebilirsiniz. Lütfen ilgili forumları gezip ilk önce phpBB Group'un herhangi bir özellikle ilgili tutumunu öğrenin ve daha sonra burada tarif edilen yöntemle başvuruda bulunun.
Başa dön
Bu panoyla ilgili hukuki sorunlar için veya suistimal durumunda kime başvurabilirim?
Pano yöneticisine başvurmanız önerilir. Pano yöneticisinin kim olduğunu öğrenemezseniz, ilk önce forum yöneticilerinden biriyle irtibata geçip, kime yazmanız gerektiğini öğrenin. Herhangi bir yanıt alamadığınız takdirde, site sahibine başvurun (whois aramasıyla sitenin sahibini öğrenebilirsiniz) veya (eğer pano ücretsiz hizmet veren sitelerde çalıştırılıyorsa, örn. Lycos, free.fr, f2s.com vs.) sitenin yönetimine veya suistimal konularıyla ilgilenen şubesine başvurun. phpBB Group'un bu panonun nasıl, nerede ve kimler tarafından çalıştırıldığını kontrol etmediğini ve herhangi bir şekilde bundan sorumlu olmadığını lütfen dikkate alın. phpbb.com sitesiyle veya phpBB yazılımıyla doğrudan ilgisi olmayan herhangi bir hukuki konuda (ihtiyati tedbir, mali sorumluluk, iftira vs.) phpBB Group'la irtibata geçmek tamamen anlamsızdır. Bu yazılımın herhangi üçüncü şahıslar tarafından kullanımıyla ilgili phpBB Group'a E-mek yazarsanız, çok kısa yada hiç cevap almamayı beklemeniz gerek.
Başa dön
Teşekkürler
Bu yardımcı bilgiler için kime veya kimlere teşekkür edebilirim?
phpBB Group
Canver Networks - Türkçe phpBB Destek

Başa dön
Tüm saatler GMT +2 Saat

  
Yeni Sayfa 2