Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
yayım-yayın ilişkisi
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba,

Sitenin eski üyelerindenim yalnız ilk defa yazıyorum. Siteyi vakit buldukça takip etmeye çalışıyorum. Takıldığım bir çok konuda bana yol gösterici oldunuz. Belki yeri değil ama emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Türkçe öğretmeni adayıyım. Yönetilen bir soruda afallayınca çareyi size danışmakta buldum. Önceki konular arasında var mıdır tam olarak araştırmadım ama yayın-yayım kelimlerinin yapısı ve kullanıldıkları yerler konusunda ayrıntılı bir açıklamada bulunabilir misiniz? Teşekkürler.

Esen kalın...
Kullanıcı kimliğini gösterSILA tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhabalar Sayın Sıla,

Fazla ayrıntıya girmeden çok basit bir ifadeyle anlatmaya çalışacağım.

Yayınlanan kitaplar, satıcılar aracılığıyla yayımlanıyor.

Okuyucunun, izleyicinin beğenisine sunulmak üzere yeni bir şey oluşturuluyor, bu işe yayınlamak diyoruz. Ortaya çıkan şey de yayındır. Yayınlama işinden sonra ortaya çıkan şeylerin okuyucuya, dinleyiciye ulaştırılması söz konusu işte bu işe de (yaymak, dağıtmak) yayımlamak diyoruz.

Daha başka bir deyişle "yayın" bir şey (kitap, gazete, makale, dergi, TV programı vb.) "yayım" ise bir iş.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Not: Biz de size teşekkür ederiz.

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2