Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Peki, Okey, Tamam da...
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 289
Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar,

Magazinle aranız nasıl? İlgilenmiyor musunuz yoksa? Saklamama ne gerek, biz ailece izliyoruz. TV’lerde, gazetelerde, hele de haftalık gazete eklerinde... İyi de ediyoruz. Ben, genelağda da takılıyorum. Ne yararı mı var? Çoook...

Alın size taptazecik bir haber: TRT, Ebru Destan’a altı sözcüğü yasaklamış... Ancak, bu yasaklıların ancak üçünü öğrenebiliyoruz: ‘ok’ (okey/okay), ‘süper’ ile ‘tap ten (top ten)’.

TRT’nin dilimize ne ölçüde özen gösterdiğinin bir örneği... Alkışlıyorum.

Alkışlıyorum alkışlamasına da, acaba, diyorum, yüce TRTmiz, toplumun örnek aldığı yönetim, eğitim, öğretim, yargı, güvenlik, sağlık, bilim, kültür, sanat, moda, spor, siyaset, ekonomi, iş, üretim, sanayi, ticaret, iletişim, basın-yayın, reklamcılık, tanıtım vb. alanlarda yetkili, etkili ve sorumlu konumlarda olanların da diline yasaklar getirebilecek mi? Şöyle bir dikkat edin, DİLİMİZİN BAŞINA GELENLER anabağlığı altında sunduğum Anlamında”nın Erişilemeyen Anlamlılığı başlıklı yazımda da kıyısından köşesinden değinmiştim, dilimizin başına ne geliyorsa, bu sıralananların arasında yer alan kimilerinin başının altından çıkmakta... Yanılıyor muyum? Diyeceğim, peki, okey, tamam da, TRT’nin gücü yalnızca Ebru Hanım’a mı yetiyor?!...

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2