Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 7
Alıntıyla Cevap Gönder
Yazılanları okudukça gülüyorum(!) Belki de insanların bazı düşüncelerine katılmadığım için de olabilir. Bizler TÜRKÇE derken, insanlar önemli değil canım başka bir dilde de bir ad olabilir diyorlar. Evet anlıyorum neden güldüğümü: Bizler ne kadar savaşırsak savaşalım bu siteye üye olan birinin bu şekilde düşünmesi bizi yenilgiye uğratıyor. Demekki diyoruz bizler daha bir şeyler aşılayamamışız ya da rehber olamamışız. Gelelim Azerilere, Özbeklere, Kırgızlara... Hepsi Türk, hepsinin hepimizin dili Türk Dili. Türkçe deyince benim aklıma Türkiye gelir. Türk Dili deyince ise dünya üzerinde yaşayan bütün Türk'lerin dili gelir. Bunları bilmek gerekir. Esas olan Türkçe'yi savunmak gerekir. Diğer düşüncelere de saygımız sonsuzdur. Fakat bu diğer düşünceler Türkçemi ikinci plana atıyorsa o zaman saygıyı aramak ve bulmak güç olur.
Kullanıcı kimliğini gösterAyşegül Aygök tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 100
Alıntıyla Cevap Gönder
Son kez rica ediyorum. Bizlere ve bu ortama yakışmayan söylemlerde ve yorumlarda bulunmayalım.

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Smile Suriye Suriyece Suri, Yemen Yemence Yemeni, Belçika Belçikaca, Irak Irakça daha da birçok örnek verebilirim. Sayın Afrasiyab her kelimeyi arapçaya dayadınız için bu dili biliyorsunuz diye tahmin ediyorum bu yukarda saydığım ülkelerin anadilini ve kökenlerinin de arap olduğunu da iyi bilirsiniz. Sizin teorinize göre arapçayı sadece Arabistanın konuşması gerekir ve onlara arap denir. Bizim dedelerim 600 yıl önce Karamandan balkanlara göç etmiş Osmanlı devleti kurulmadan önce ve geldikleri yerde Türktüler ve ana dilleri Türkçeydi Osmanlı kuruldu onlar yine Türk ve anadilleri Türkçeydi yüzyıllar sonra Osmanlı geri çekildi ve buralar bulgaristan oldu benim atalarım hala türk ve türkçe konuşuyorlardı bunun üzerinden 130 yıl geçti ve ben Bulgaristanda bir TÜRK olarak doğdum evimde köyümde türkçe konuşuluyordu ve hala konuşuluyor. Biz Türklüğümüzü gidip nüfus dairesinden almıyoruz yada 8 yaşından sonra türkçe öğrenmeye başlamıyoruz. Türkiyede doğmak bir insani Türk yapmaz Türkiyeli yapar.
Kullanıcı kimliğini gösterTUGMAN KAAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Adlarımız neden Türkçe değil
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2