Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 100
Alıntıyla Cevap Gönder
Cumhurbaşkanı Abdullah Güle yazdığım mektup:

Alıntı:
Sayın Cumhurbaşkanım, rahatsız ettiğim için bağışlayınız. Umarım yazacaklarım karşısında duyarsız kalmazsınız. Ben bir Türkolog ve öğretmenim. Yıllardır dilimiz adına çalışmalar sürdürmekteyim ( www.dilimiz.com ) Bu amaç doğrultusunda internet ortamında ya da günlük hayatta rastladığım tüm aksaklıkları ve dil kirliliklerini gündeme getirmeye ve düzeltilmesi için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Son olarak Sağlık Bakanlığı’nın sitesindeki saçmalığı ve çirkinliği gündeme getirdim. Gerek kendi sitemde gerekse facebook ortamındaki bölümümde bunu duyurdum. İlgililere defalarca yazmama rağmen şu ana kadar hiçbir gelişme görmedim. Dolayısıyla son çare olarak size yazmaya karar verdim.

Sağlık Bakanlığı internet sitesi açıldığında karşınıza çıkan sayfanın sol köşesindeki anlamsız tanımlık (logo) mutlaka dikkatinizi çekecektir. Bu bakanlık Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanlığı değil midir? Neden tanımlığın içine İngilizce yazma gibi bir gaflete düşülmüştür. Yoksa bu ülkenin 2. Anadili İngilizce de bizim mi haberimiz yok? Diğer bakanlıklarda böyle bir uygulamaya rastlayamadım. Demek ki savunacak, emsal gösterilecek bir durum da yoktur. Eğer yabancılara yönelik olduğu söylenilerek savunulmaya kalkışılırsa bu özrü kabahatinden büyük bir icraat olur. Sitenin İngilizce bölümü de vardır. İsteyen o seçeneği tıklayarak İngilizce bilgilere ulaşabilir.

Lütfen konuya ilginizi esirgemeyiniz ve dilimize olan duyarlılığınızı bir kez daha sergileyerek bu saçmalığa dur deyiniz.

En içten saygılarımla

Tahsin MELAN

Bildiriler: 100
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

05 Kasım 2010 17:01 tarihinde cumhurbaskanligiform <cumhurbaskanligiform> yazdı:

Sayın MELAN,

Göndermiş olduğunuz elektronik postanız alınmıştır.

Tarafımıza iletmiş olduğunuz öneri ve düşünceleriniz değerlendirilmek üzere ilgili birimlere yönlendirilmiştir.

Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı kendisi adına size teşekkür eder, en iyi dileklerimizi sunarız.

Kurumsal İletişim Başkanlığı

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2