Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Caprice Gold... Teşekkürler Türkiye!
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
Şu işletmenin adına bakın!

Caprice Gold! (Ne demekse!)

Ana avrat sövseler bu kadar gıcık olmazdım vallahi!

Bu işletme, devletin B2 arazilerinden ve kentsel dönüşüm furyasında Trakya tarafına kovulan vatandaşlardan (ç)alınan arazileri giderayak ucuza kapan ve görkemli ciro ile 21.nci YY kahramanı olarak tarihe geçmek isteyen sayın RTE'nı dünya mali çevrelerinde Çin'den sonra en büyük iktisadi gelişme gösteren bir ülkenin idarecisi olarak desteklemekte kararlı bir arazi ve inşaat holding kuruluşunun taa kendisidir!

Aslında fazla söze gerek yok, sadece şu kadar:

...''iki saray odası alana bir umre seyahatı hediye'' diye TV kanallarında sık sık boy gösteren devlet destekli bu şirket, yakında haç ve ileride de cennet seyahati hediye edecek, bekleyin biraz. Ben ufak ufak para biriktiriyorum, dönüşsüz cennet seyahat bileti için....Orada çocuk yapmaya niyetim yok, ama bir çift huri de istedim her ihtimale karşı....nefsi bu ya!

Şirketin sermayesi nerden mi?
Goldmann Sachs ABD Özel Bankası %49 hisseyle ortaktır!
Siz sağolun, ÜLKER Bisküvit de borsada çoğunluk hisseyle ele gitti. At ve eşşek etine razayım da....içine domuz jelatini felan koymasalar bari ÜLKER ürünlerinin.

Selamlar

Ekbilgi:
Özelleştirmeden gelen milyarlara ve inanılmaz artış göstren (!) ihracaata rağmen, dış bütçe açığı azalmadığı gibi arttı ha, haberiniz olsun!

''İçpiyasada çok gelişme var'' diye basbas nutuklar atılırken, orada burada yapılan yüzlerce çevre ve şehircilik düzenlemesi, yol, otoyol, sosyal tesis vs. gibi girişimler ölü sermaye olmaktan ileri gitmediği gibi, yoğun bir yağmurda, bu yapıları sel alıp insan canı ile birlikte götürürken, otoyol, TOKİ ve halkın evlerini sık sık su basarken, kanalizasyonlar taşarken, tarlalar ve seralar su altında kalırken vs. suistimal edilen din ile uyuşturulmuş, inşallah maşallahla avutulmuş halk, eli kolu bağlı sabırla beklemekte.. Zaten amaçları da buydu ya!
Biryerlerine kına yaksınlar, birileri gelip kazık çakmadan önce!

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2