Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
MEDYA
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Onca zamandır basın, yazılı basın, görsel basın şeklinde bahsettiğimiz basınımız, nedendir bilinmez birden medya oldu. Bu yetmezmiş gibi bir de medyatik diye bir ucube kullanılıyor. Basının bir ülkede ne denli büyük bir iletişim gücü olduğunu dikkate alırsak, vay halimize diyorum.
Kullanıcı kimliğini göstersipekci tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 101
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba,
Dili kirleten, yozlaştıran öncelikle basın yayın kuruluşları değil mi? İsimleri içimizi burkmayacaktı da ne olacaktı ? Sad

Saygılarımla,
Esra
Kullanıcı kimliğini gösterE.S. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Adeta birbirleriyle yarışa girmişçesine dile saldırdıklarını görmek çok acı. İşin ilginç tarafı akıllı uslu, kerli ferli köşe yazarları da bu yolu seçmiş gözüküyorlar. Aslında onlar birazçık söz sahibi olup bu işe sarılsalar çok şeyin değişeceği muhakkaktır. Ama o da yürek ister elbet. Devir "patronlar ne derse olur" devri.

Para, para, para.
Hep bana, hep bana, hep bana.
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 51
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili arkadaşım,
Duyduğun sıkıntıyı anlıyorum. Bunu yapanların bilmeyerek yaptığını sanmıyorum. Birçok değerimize karşı yürütülen bu öğütüm, özellikle dilimize karşı yürütülüyor. İşin ilginç tarafı bu, uygarlık adına, batıya ayak uydurma adına yapılıyor.
Bu adamları kınasan bile aldırış etmezler. Suratlarına tükürsen "Ya Rabbi şükür, yağmur yağdı." derler.
Kullanıcı kimliğini gösterKadir Burçin Şenay tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
MEDYA
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2