Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Syca?y syca?yna bir any: "TÖK"
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 408
Alıntıyla Cevap Gönder
Okulumuzun (Kocasinan 75. Yyl Cumhuriyet Anadolu Lisesi) 9-C synyfy ö?rencilerinden bir grup bugünkü derste (16 Kasym 2005) yazym kurallary ile ilgili bir sunum hazyrlayacaklardy. Afi?lerlerle destekledikleri sunumlary çok ba?arylyydy. Sunumu gerçekle?tiren dört arkada? çaly?ma öbeklerinin adyna "TÖK" demi?lerdi. Ysimlerine baktym ki aceba isimlerinden mi esinlendiler diye. Ysimleri, soyadlary "TÖK" ile ilgisi kurulamayacak cinstendi. Kendilerine te?ekkür ettikten sonra "TÖK" adynyn manasyny sordum. Neden "TÖK" demi?lerdi çaly?ma öbeklerine? Yçlerinden biri, "Açylymy: Türkçemiz Öksüz Kalmasyn" dedi. Çok duygulandym. Bu gencecik insanlaryn yüre?i Türkçe için atmy?ty. Gözlerim doldu ama kendime hakim oldum. Sizinle bunu payla?mayy arzu ettim. Gençlerimiz olmasa biz ne yaparyz? Onlarla görgü, bilgi ve duyarlylyklarymyzy payla?mazsak biz ne i?e yararyz?

Bildiriler: 331
Alıntıyla Cevap Gönder
Değerli meslektaşım, mutluluğunuzu paylaşıyor; sizi ve öğrencilerinizi kutluyorum. Böyle gençlerin olduğunu gördükçe insan geleceğe daha bir umutla bakabiliyor.

Saygılar, esenlikler...

Bildiriler: 6
Alıntıyla Cevap Gönder
Bende okul arkadaslarıma tesekkür edip.Böyle bir kampanya düzenlenmesi fikrini site yönetimine sunuyorum.
T.Ö.K.

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 7
Alıntıyla Cevap Gönder
BENDE ÖMÜR ARKADAŞIM GİBİ OKULUMUZUN 9-C SINIFINA TÜRKÇEMİZE OLAN İLGİLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM
Kullanıcı kimliğini göstersafa tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Gençlerin bu girişimini candan kutluyorum. Bu girişimin yönlendiricisi olan Sayın Akbaş'ı da candan kutluyorum.

Sevgili gençler. TÖK (Türkçe Öksüz Kalmasın) düşüncesi gerçekten çok güzel. Ama ben derim ki Türkçenin öksüz, sahipsiz, atasız kalması dünyada tek Türk kalsa bile olanaksızdır. Fakat dünyayı Türkler kaplasa bile ilgisizlik, sevgisizlik, saygısızlık bu dili yer bitirir. Bu nedenle derim ki TÜRKÇE SEVGİSİZ KALMASIN (TüSeK). Elbette karar sizin ve saygıyla, sevgiyle karşılıyoruz. Bizim yaptığımız, sayenizde ortaya çıkan gönül coşkusunu paylaşmak.

En içten sevgi ve saygılar.

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2