Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 87
Alıntıyla Cevap Gönder
Kulakların çınlasın sevgili Oktay Sinanoğlu...
Kullanıcı kimliğini gösterİsmet Barlioğlu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 109
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın HÇALIK, yazdıklarınız gerçekten çok ilginç. Bana kalsa ve gücüm yetse bu sözlerinizi gazetelere ilan verir gibi dağıtır herkesin okumasını isterim.

Tahsin Hocamızın hassasiyetinin karşılığını göremediğimizi sanıyorum. Bana gönderdiği e-mek sanırım toplu bir gönderimdi. O halde nerde bu 900 kişiye yakın Türk dili sevdalıları. Kusura bakmasınlar ama sadece çok güzel, bravo deyip uzaktan alkışlamakla olmuyor. Büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Geç kaldığım ilgilenemediğim için üzülmüştüm ama görüyorum ki sadece 2 dostumuz görüşünü belirtmiş.

Ben şimdi bu yazıyı bazı köşe yazarlarına da göndereceğim. İnşallah benim gibi düşünenler de vardır. Önemli konularda bunu uygulasak çok daha güçlü bir duruma geleceğimize inanıyorum.
Kullanıcı kimliğini gösterİ. Özsoy tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 138
Alıntıyla Cevap Gönder
Bunlary bilmekten çok inandyrmak, uygulattyrmak gerekir. Bana kalyrsa bunun yanly?ly?yny bu i?i yapanlar da biliyor. Bence bu siyasetin ta kendisi.

Y.Özsoy, sözlerinizi okuyunca size hak vermemek mümkün mü? Ynanyn kendimden utandym. Genellikle okuyucunuzum ve küçük, syradan yorumlar yapyyorum. Ama siz bana benim de yapabilece?im bazy ?eylerin oldu?unu çok güzel ifade ettiniz.

Te?ekkür ederim.
Kullanıcı kimliğini gösterEbubekir U. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Ya Dingilizlik Ya Türkçe!
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 66
Alıntıyla Cevap Gönder
Türkçeyle E?itim!

‘Terim’lerimizle Türkçe e?itmedir. ‘Ne mutlu Türk’lerin hakkydyr! E?itimdeki ba?ymsyzly?ymyzdyr, ya istiklâl ya ölüm! Velîler, ÖSS’ciler Türkçesizli?i ye?lemesin, ama yetmez. Geli?mi?(?) ülkeleri inceleyebilirsiniz. Çabuk bakyn, târihten silinmemiz yakyn!

E?itimimiz ne millî ne e?itim... Mâdenîlerin umrunda my? ‘Araba, ev alayym.’ diyen tenekeler umutsuzla?tyrabilir. ‘Kendinden ba?kasyny dü?ünen, insandyr.Bencil ülkesini dü?ünmez... Mâdenî de?il, hakîkî medenî gerek, atalarymyz Uygurlar, Osmanlylar, vs. gibi.

Atatürkçüler(?) ulusalcyly?y, dindarlar(?) vatanyny, milliyetçiler(?) Türkçeyi unutmu?. Hekimlerin ithâlâtynyn bahsinde ‘Beni Türk hekimlerine emânet ediniz.’i hatyrlayan var my?.. Unuttuklarynyzy anymsarsanyz bekleriz. Her kesimin gerçekleri u?ra?yyor. Vatanda?lyk görevi... Duyarlyla?aca?ynyzdan eminim.
Kullanıcı kimliğini gösterHikemî tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Konferans
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 87
Alıntıyla Cevap Gönder
Dün (14/04/2006), saat 17:00 'de, Gaziantep Ticaret Odası Toplantı Salonu 'nda "Dilimizi Koruyalım" ana başlıklı bir konferans vardı.
Salonu tamamen dolduran kadınlı erkekli izleyiciler arasında ben de vardım.
Konuşmacı Prof. Dr. Aydın KÖKSAL 'dı.
Kendisinden bahsetti, iki adet kitabını tanıttı ve Atatürk 'ün izinde olduğundan da bahsederek alkış aldı.
Ancak ben; asıl konu olan "Dilimizi Koruyalım" konusunda fazlaca bilgilendiğimi söyleyemeyeceğim.
Bu tür konfranslara, bilgilendirme toplantılarına halkımızın büyük ilgi göstermesi sevindirici ama bence sunulan bilgiler yetersiz kalıyor.
Daha etkili, etkileyici eylemler gerekiyor düşüncesindeyim.

Dilimizi koruma yolunda atılan adımların yetersizliğine üzüldüğümü belietmek ve sizlerle paylaşmak istedim.

Selam ve sevgilerimle.
Kullanıcı kimliğini gösterİsmet Barlioğlu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 9
Alıntıyla Cevap Gönder
İngizlice eğitim istemiyoruz !!! Birşey anlamıyoruz zaten hocaların İngilizcesi bile yetersiz kalıyor dersler verimli olmuyor. Sınav soruluranı ezbere anlayıp ezbere çözüyoruz. Hiç bir faydası yok. Türkçe okuyup Türkçe anlamak istiyoruz !!! O kadar !

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 312
Alıntıyla Cevap Gönder
Buradaki konu?malardan anlady?ym kadaryyla yubancy dilde e?itim veren okullarda okuyan insanlar da ?ikayetçi okullaryndan. Yalnyzca merakymdan soruyorum, yanly? anla?ylmasyn:

Madem ?ikayetçisiniz neden seçeneklerinizin arasynda bu okullar da vardy ve neden hala oralarda okuyorsunuz?
Kullanıcı kimliğini gösterMehmet Çömez tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 9
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben yabancı dil eğitim veren bir okulda okumuyorum. Ancak çoğu universitede olduğu gibi derslerin %30 'u İngilizce okutuluyor. Ben bunu dahi istemiyorum o kadar !!!

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 28
Alıntıyla Cevap Gönder
Çömez demiş ki:
Buradaki konu?malardan anlady?ym kadaryyla yubancy dilde e?itim veren okullarda okuyan insanlar da ?ikayetçi okullaryndan. Yalnyzca merakymdan soruyorum, yanly? anla?ylmasyn:

Madem ?ikayetçisiniz neden seçeneklerinizin arasynda bu okullar da vardy ve neden hala oralarda okuyorsunuz?

Ben ?ikayetlerin okullardan oldu?undan emin de?ilim (Ne demek istedi?im cümlelerimi tamamlady?ymda daha iyi anla?ylacaktyr dü?üncesindeyim).

Kendi adyma ?öyle bir cevap verebilirim sorunuza:

Öncelikle bu üniversiteyi seçmeden önce yabancy dilde e?itim (yabancy dil e?itimi de?il) almamy?tym, dolayysyyla bu konuda fikir sahibi de?ildim. Ayryca bugünkü dü?üncelerime sahip olamayacak kadar genç ve bilgisizdim. Yabancy dilde e?itimin bana verdi?i zararlary kavrayabilmemse oldukça uzun zaman aldy.

Neden hala bu okulda okudu?um konusunda ise ?unlary söyleyebilirim: öncelikle okumakta oldu?um okul bir vakyf üniversitesidir ve sundu?u olanaklar (ne kadar acy da olsa) belki de Türkiye'deki ba?ka hiçbir üniversitede bulunmamaktadyr. Bu olanaklardan söz edip konuyu saptyrmak ve reklam yapar konuma dü?mek istemem (gerekirse ayryca bilgilendirme amacyyla yardymcy olabilirim), ama bu konuda yeterince bilgi sahibi olundu?unda bu sorular kendili?inden cevaplanacaktyr inancyndayym.

Burada bir dü?üncemi daha belirtmek isterim. Amacymyz ba?cyyy dövmek de?il üzüm yemek olmaly; yani, bu okullary kötülemek, yerin dibine geçirmek de?il, bu okullarda Türkçe e?itim verilmesini sa?lamak durumundayyz diye dü?ünüyorum.
Kullanıcı kimliğini gösterH.Çalik tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Yabancı dilde eğitim ve TÜRKÇE
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2