Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
AĞZINA SAĞLIK HOCAM...
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 165
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın değerli hocam S.Burhanettin AKBAŞ ; Bu konu başlığı altındaki 2 (iki ) yorumunuzu, takdir-beğeni ve zevkle okudum. Çok güzel yorumlarınız ile olaylara yaklaşımızla, bu yorumlarınızdan önceki yorumlarınızı okurken öğretmen kimliğinizi bilmiyordum. Çok güzel yorumlarınızı ve olaylara mantıklı-yapıcı-yönlendirici-akıcı yazılarınızla yaklaşımlarınızı beğeni ile okurken, hep içimden; " çok değerli-saygın-kişilikli-bilgili-otoriter-olgun-mantıklı-erdemli bir kişiliğinizin olduğunuzu " düşünüyordum. Bu his ve duygularımın beni yanıltmadığımı görüp, çok değerli bir öğretmenimi tanımanın huzur ve mutluluğunu yaşamaktayım. Çok değerli hocam; vermiş olduğunuz o güzel bilgilerinizden dolayı sizleri gönülden kutluyorum. Bizleri bu engin-bilgi ve tecrübelerinizden asla mahrum bırakmayınız. Sizlerin yorumlarınızı inanın zevkle okuyorum. Çok ama çok sağolun değerli hocam... Elinize-dilinize ve ağzınıza sağlık... Sizleri yakınen tanımak, tanışmak imkanını vermek,bana; şeref-onur vereceğini asla unutmamak dileği ile...Saygılarımla...

Bildiriler: 408
Alıntıyla Cevap Gönder
Cavit Bey, birbirinden güzel sözlerinizden çok memnun oldum. Ortada bir güzellik ve hoşluk varsa bu tamamen Tahsin Bey'in gayretleriyledir. Bizler, sizin de öyle olduğunuzu az çok tahmin edebiliyorum, bizi biz yapan en önemli unsur olan Türkçemizin bir neferiyiz ve amacımız da Türkçe olmadığında Türk Milletinin de olamayacağı bilincinden yola çıkarak şuurlu gençler yetiştirmek ve bayrak yarışında bayrağı kirletmeden, dimdik tutarak bizden sonraki kuşaklara teslim etmektir. "Türkler, dilleriyle tanımlanır" diyerek yabancı araştırmacılar, "Türk ile Türkçe arasındaki ilgiyi kuruyorlar ama maalesef içimizde bunu fark edemeyen nice insanımız var. Acaba bir aydınlanma ortamı doğar mı ve bizim de bunda tuzumuz olur mu diye düşünerek bir nefer olarak bu sitedeyiz ve Tahsin Bey ile diğer arkadaşlarımızla yan yanayız. Ben derleme bölümü açılınca daha da mutlu olmuştum. Çünkü, halk ağzındaki sözlerin bugüne kadar Türkçe Sözlükte yer almamasına akıl sır erdiremeyenlerdenim. Çünkü, Türkçe sözlükte halkımızın büyük bir kısmının bilmediği sözler yıllar yılı yer almışken, nasıl olur da günlük hayatta sık sık kullandığı sözcükler yer almaz, bunu çözemiyorum. İnşallah, bundan sonra TDK büyük bir sözlükle ortaya çıkar, en az 150 bin kelimelik bir sözlük, bu sözlük de Türkçemizin yüz akı olur diye düşünüyorum. Bizim sitemizin de karınca kararınca böyle bir sözlükte katkıları olursa bizler de ecdadın yanına belki biraz daha gönül huzuru içinde varırız. Türkçe gibi bir okyanusta birer yağmur damlası gibi o büyük deryanın içine düşmek bize yeter de artar bile.
Dostluğumuzun baki kalmasını diliyorum, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

En son S.Burhanettin AKBAŞ tarafından Cmt Ekm07, 2006 23:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 165
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın değerli hocam S.Burhanettin AKBAŞ ; Türkçe sözlük hakkındaki ; o dahi olan zengin-engin, bilgi-tecrübe, düşünce ve fikirlerinize hayran oldum.Sizleri candan kutlar,içten ve derin-samimi olan gönül desteğim, herzaman sizinle birlikte olacaktır. Saygılarımla.

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2