Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder

Hangi tarayycyyy kullanyyorsunuz?
Internet Explorer
50%
 50%  [ 7 ]
Mozilla Firefox
50%
 50%  [ 7 ]
Netscape
0%
 0%  [ 0 ]
Opera
0%
 0%  [ 0 ]
Diğer
0%
 0%  [ 0 ]
Toplam Oylar : 14

SALTANATLIK..
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 64
Alıntıyla Cevap Gönder
Dünyada hangi konuda olursa olsun bir mevzuda saltanatlyk kurmak isteyenlerin saltanatly?yna son verelim. Gelin hep beraber Ynternet Explorer tarayycy yerine Mozilla Firefox 1.0 kullanalym. Peki neden? Çünkü artyk tüm Dünya'da yava? yava? bu tarayycyya geçilmesinin nedeni özelliklerinin IE den üstün olmasydyr. Ben 3 gün önce programy kurup denedim ve özelliklerini görünce kullanmaya devam ediyorum. Firefox 1.0 programyny hem de Türkçe sürümünü www.mozilla.com adresinden bedelsiz indirebilirsiniz. Tavsiyemi kaâle alaca?ynyzy umarym.Saygylar.
Kullanıcı kimliğini gösterAdem Taş tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Site Sorumlusu

Bildiriler: 28
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba,

Adem kardeş düşüncene canı gönülden katılıyorum. Şuan bende firefox kullanıyorum ve çok çok iyi olduğuna bende yaşayarak bizzat görüyorum.

Bence bazı değişiklikler hepimiz için çok daha iyi olacaktır. Bilgisayar kullanıcıları olarak bazı konularda çok bağımlı oluyoruz. Özellikle istatistiklerde Türkiye Microsoft yazılımlarında ısrarlığını sürdürüyor. Microsoft u kötülemek değil amacım. Amacım : bazı konularda birşeye bağımlı kalmaktan kurtulmak. Çok küçük bir örnek :

Tüm resmi kurumlarımız Microsoft Windows Kullanıyor. Microsoft yarın birgün sürümlerinde %100 yada %200 zam yapsa bu zama boyun eğen ülkelerin arasında en önde geleceğiz. Bunu çok rahat görebiliyorum şuan. Okuduğum üniversitede birtane linux yada Microsoft dışında işletim sistemi kullanmayı bilen kişi yok. Bilgisayar öğretmenliği okuyorum. Düşününki Microsoftu bırakma kararı aldık ülke olarak (Japonya gibi), piyasada ne yeni bir işletim sistemini anlatacak ne de kullanacak bir kitle var. Varsa bile çok az sayıda kendi çabalarıyla kendini yetiştiren kişiler. Demek istediğim en azından windows da kullansak başka bir sistem yada yazılım herneyse hiç farketmez. Değişiklikleri kaldıracak kadar kendimizi yetiştirelim. Madem burada da konu açıldı gelin buna firefox ile başlayalım.

Buyrun buradan indirin : http://free.hostprizma.com/Firefox/FireFox.exe
Link çalışmazsa : http://free.hostprizma.com dizininden firefox altından programı bulabilirsiniz. Şuan yüklüyorum.

Kolaygelsin.

Not : Anlatığım bozukluğu ve imla eksiklikleri için özür diliyorum.
Kullanıcı kimliğini gösterHasan AYDIN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 46
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhabalar,
Firefox u ilk çıktığı tarihten bu yana kullanıyorum. IE ye karşı bazı özelliklerini yazmak istedim. Sizinde IE nin yerine Firefox kullanmanız için ikna etmemde belki bi nebze yardımcı olabilirim.

Aşağıda yazacağım özellikler en çok hoşuma giden özelliklerden sadece bi kaçı.. Tüm özelliklerini ancak kullanarak öğrenebilirsiniz.. Anlatmakla bitmez..

1. Firefox Genel Ağ Tarayıcısının en çok kullandığım ve benim için olmazsa olmaz olan bir özelliği TAB öbezlliğidir. Firefox' ta Ctrl + T tuş kombinasyonunu kullandığınız zaman, Yeni bir SEKME açılır. Bir pencerede onlarca Genel Ağ sayfalarını gezebilirsiniz.

2. Diğer bir olmazsa olmaz özelliğide arama motoru.. Firefox Genel Ağ tarayıcısının adres çubuğuna " Türkçe Diline Saygı " yazdığım zaman Firefox dünyanın en iyi arama motoru olan googleyi kullanarak, ilk bulduğu sayfayı açacaktır. Tek kelimeyle MUHTEŞEM..

3. Firefox'un Sık kullanılanlar bölümü Çok gelişmiştir.. IE gibi her Genel Ağ sayfası için ayrı bir kısayol oluşturmaz. C:\Documents and Settings\SIZIN KULLANICI ADINIZ\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\default.1r5 klasörüne girdiğiniz zaman "Bookmarks.html" diye bi tane html dosyası görürsünüz. Bu dosyayı yedeklediğiniz zaman tüm Kısayollarınız yedeklenmiş olur.. Benim gibi İş zorunluluğundan dolayı "Windows" kullanmak zorunda kalıyorsanız, en az 6 ayda bir işletim sisteminizi yeniden kurmak zorunda kalıyorsunuzdur. Bu da Firefox da vazgeçilmez bir avantaj.

Firefox un özellikleri saymakla bitmez.. Adem arkadaşım yukarıda mozilla sayfası bağlantısını vermiş. Mozilla türkiye sayfası da arkadaşlarımızın çabaları sonucunda yakın zamanda açıldı. Türkçe Firefox, Mozilla türevi programlar ve destek için http://www.mozilla.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Hasan arkadaşımızın verdiği linktende firefox u indirebilirsiniz.

Ayrıca sadece firefox değil, diğer başka programlarda var.. Open Office.org (OO.o) programı Tüm ofis ihtiyaçlarınıza cevap verecek, Microsoft Ofis den hiç bir eksiği olmayan, hatta fazlası olan bir program. Bununda anlatılmayacak kadar çok özelliği var. http://free.hostprizma.com/OpenOffice.org OO.o u bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Kullanıcı kimliğini gösterirfaN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar sizlere olan güvenim sonsuz. Bunu hemen uygulamak istedim. Ama Türkçeyi seçtiğim halde hâlâ İngilizce sürüm çıkıyor. Oysa Türkçesi olduğunu söylemiştiniz. Yardın edin de sizin saflara ben de katılayım dostlar. Türkçe olmasa Almanca da olabilir. Hele İrfan'ın yazdıklarından sonra kesin kararlıyım. Beni LİNUKS'çu yapamadı bari bunu uygulayalım. Very Happy
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin abi, a?a?ydaki ba?lantyya tyklady?yn zaman Mozilla Firefox 1.0 bilgisayarynyza inmeye ba?lyyacaktyr. Wink

http://download.mozilla.org/?product=firefox&os=win&lang=tr-TR

Thundirbird programyny da outlok expres yerine kullanabilirsiniz. Ynanyn Outloktan daha basit ve güvenli..
Kullanıcı kimliğini gösterirfaN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 14
Alıntıyla Cevap Gönder
Bende böyle birşey bekliyordum. Teşekkürler irfaN Smile
Kullanıcı kimliğini göstercebrail tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
IE hala 5 e 3 önde gidiyor.. Sad
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 14
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben bundan önce IE kullanıyordum ve doğal olarak oyumu ona vermiştim. Şimdi Firefox kurdum. Yani IE' den bir silip Firefox' a ekle Laughing
Kullanıcı kimliğini göstercebrail tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 5
Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de sizdenim. Babam İE demişti Very Happy ama buna geçiyoruz.
Kullanıcı kimliğini gösterŞebnem tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Merhabalar

Arkadaşlarımızın kolaylıkla Türkçe Firefox 1.0 indirebilmeleri için tam bağlantı veriyorum. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Türkçe Firefox'u bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz.

http://free.hostprizma.com/Firefox/Turkce_Firefox_Setup_1.0.exe

Ayrıntılı bilgi ve destek için , www.mozilla.org.tr adresine bakabilirsiniz.

Saygılarımla
irfaN
SALTANATLIK..
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2