Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 331
Alıntıyla Cevap Gönder
Kader Hanım, yardımcı olabildiğime çok sevindim. Siz de sağ olun.

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:

Türk müziğinde hoş bir seda

Türk müziğini yarınlara taşıyacak nadide seslerden biri olan TRT sanatçısı Melihat Gülses’in yeni albümü “Narçiçeğim-2: Saraydan Günümüze Klasik Türk Müziği” adını taşıyor.

Hamiyet Yüceses, Perihan Altındağ, Safiye Ayla, Müzeyyen Senar gibi Türk müziğinin altın kuşağı olarak nitelendirilen ‘kadın sesler’in son halkası Melihat Gülses, ‘taş plaklar’dan sesleniyor hissi veren sade ve güçlü sesiyle klasik şarkılara hayat veriyor.
.....

Yazının tamamı için:
http://www.zaman.com.tr/?hn=161670&bl=kultursanat&trh=20050410

Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 34
Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin bey,
Bu haberi bana verdiğiniz için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir Sanat Müziği sevdalısı olarak maalesef bu albümden haberim yoktu! Umarım siz de akşam ANADOLU RÜZGARI'NI seyretme imkanını bulmuşunuzdur. Size ve Dilimizi Koruyalım dostlarına, Türkülü, şarkılı, sevgi dolu günler diliyorum.

Alıntıyla Cevap Gönder
Anılarda yolculuğa var mısınız?

İşte size bir fırsat!

http://www.birzamanlar.net/arsiv/
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 101
Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten güzel bir yermiş. Teşekkürler hocam.

MP3 lerin düşük yoğunlukta olması da çok güzel.
Kullanıcı kimliğini gösterS.Ekrem tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 34
Alıntıyla Cevap Gönder
Tek kelimeyle mükemmel...............!

Alıntıyla Cevap Gönder
Dostlar bu güzel program yine Arif Sağ gözetiminde BU TOPRAĞIN TÜRKÜSÜ adı ile Kanal D'de tekrar yayınlanmaya başladı. Yanılmıyorsam salı akşamları. Türkü severler bunu izlemezseniz sanırım pişman olursunuz.

TÜRKler TÜRKü sever. Acaba Neden????

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin Melan demiş ki:
Dostlar bu güzel program yine Arif Sağ gözetiminde BU TOPRAĞIN TÜRKÜSÜ adı ile Kanal D'de tekrar yayınlanmaya başladı. Yanılmıyorsam salı akşamları. Türkü severler bunu izlemezseniz sanırım pişman olursunuz.

TÜRKler TÜRKü sever. Acaba Neden????

.............

Candostum, daha evvel sana anlatmıştım, şimdi tam yeri geldi, yazayım dedim.

NOKTASIZ VİRGÜLSÜZ TÜRSÜZ AMMA TANRIM TÜRKÜN TÜRKÜSÜNE TÜRKÜNÜNDE TÜRKÜNE ŞAHİTTİR

TÜRK TÜRKÜ SEVERDİ TÜRKÜDE TÜRKÜ
TÜRK TÜRKE TÜRK DERDİ TÜRKÜYEDE TÜRKÜ TÜRK
TÜRKÜ TÜRKE ANLATIRDI TÜRKÜ TÜRKE TÜRK TÜRKÜYE NEDENDİR
TÜRKÜYE TÜRKÜ SEBEP TÜRKEDE TÜRK DENMESİ HEP BU YÜZDENDİR

Türkden Türke Türküden Türküye Türküden Türke Türkçe Türkülerle....

Dilbilimci ve kökbilimci arkadaşlara ve kökdil araştırma dostlarına önemli dipbilgiler:

Buradaki verilerin tümü, birkaç yıl önce Türkbilimleri (Türkoloji) dalında doktora çalışması yapan, şimdileri ise Güney Almanya'da Prof. kürsüsü hâmili bir Alman özel öğrencime bu doktora çalışmalarında yaptığım kendi katkılarımdan alıntıdır. (Şimdi, dilim ve ulusum adına gururlansam çok mu görürürsünüz?).

1. Ülkemizin adına TÜRKİYE (aslen: TÜRKÜYE) denmesinin başlıca ve tek nedeni de budur.

2. Tanınmış ykl. 120 dünya dilleri arasında yaptığım uzun araştırmalarda, bizden başka öz musikisinin adına kendi özkök kavim adını veren başkaca bir ülke yoktur. (TÜRK<>TÜRKÜ)

3. Cins, tarz, biçim, şekil, usul anlamına gelen <T> ve bununla doğrudan ilişkili <T> sözcüğü de, bu saptamama dahil olup, dünya dilleri arasında olağanüstü, şaşırtıcı ve hayretlere düşürücü denilecek bir yer alır (TÜR<>TÜR-K<>TÜR-KÜ<>TÜR-ETİM ve diğer kullanımları).

Okuyanı hayretlere düşürecek başkaca daha çok deyimler var, fakat önce bunları hazmedelim, sonrasını da zamanla burada yazacağıma sözveriyorum. Biraz da merakda kalın.

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2