Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Ali PÜSKÜLLÜO?LU
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayyn Ali Püsküllüo?lu lütfedip kendisiyle ilgili tüm bilgileri ve bir adet resim göndererek sitemizi onurlandyrmy?tyr.

Tüm katylymcylar adyna sonsuz te?ekkürlerimi sunuyorum.

Sitemizin "GÜNÜMÜZDE KYM KYMDYR?" bölümünde gerekli bilgilere ula?abilirsiniz. Sayyn Püsküllüo?lu'nun öz geçmi?ini mutlaka okumalysynyz. Bu bir azmin göstergesidir. Y?lerin akademik kariyerle yapylaca?yny sanan ve o kylyfa bürünüp de yerinde sayanlaryn örnek almasy gereken bir ki?ilik.

Te?ekkürler Sayyn Püsküllüo?lu.

Ba?lantylar:

TÜRK DYLY veya TÜRK EDEBYYATI bölümünden "GÜNÜMÜZDE KYM KYMDYR?" ba?ly?y ile,

veya yeni bir pencere içerisinde

http://www.dilimiz.com/kimkimdir/alipoglu.htm
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 101
Alıntıyla Cevap Gönder
Sanırım onu zaten tanımayan yoktur. Ama öz geçmişini ve çalışmalarını görünce gerçekten bir kere daha hayran kaldım.

Tahsin hocam, demişsiniz ki: "Bu bir azmin göstergesidir. İşlerin akademik kariyerle yapılacağını sanan ve o kılıfa bürünüp de yerinde sayanların örnek alması gereken bir kişilik." Aynen katılıyorum.

Size de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu değerli kişiyi sayfalarımız arasında bizlerle buluşturduğunuz için.

Saygı ve selamlar
Kullanıcı kimliğini gösterS.Ekrem tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 32
Alıntıyla Cevap Gönder
Böyle bir sitede ve KYM KYMDYR? bölümünde Sayyn Püsküllüo?lu'nun olmamasy gerçekten üzücü bir ?eydi. Bu geli?meden dolayy te?ekkür ederim.

Umarym sayyn Püsküllüo?lu ara syra buraya u?rayyp bize bir kaç satyrla da olsa zaman ayyryr. Bu bizi çok mutlu edecektir.

Saygylarymla
Kullanıcı kimliğini gösterSalih Yalcin tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 14
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Tahsin Melan, merhaba!

Elinize, kafanıza sağlık. Böylece isteyenin sağlıklı bilgiye doğruca ulaşabileceği bir yerim oldu. Ben orada şiirlerimden, yazılarımdan, benimle yapılan konuşmalardan da örnekler yer alsın isterdim. Gördüğüm öteki yerlerde doğru ve yeterli bilgi yok çünkü.
...

Türkçeleştirme çabanızı da ayrıca kutlarım. Şu günlerde gündemde olan “mortgage” sözcüğüne Türkçe bir karşılık arama çabanızdan söz ediyorum. “Gıdım gıdım” bir ikileme: “gıdım” tek başına kullanılır mı, bilmiyorum. Üstelik de pek yaygın sayılmaz. Bu konuyu Milliyet’teki köşemde ben de ele almak niyetindeyim. Dilimize yerleşmeden ona bir karşılık bulmalıyız.

İyi günler, selamlar.

Ali Püsküllüoğlu
Kullanıcı kimliğini gösterAli PÜSKÜLLÜOĞLU tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 138
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Püsküllüoğlu'nu aramızda görmekten çok mutlu oldu.

Hürmetlerimi sunuyorum.

Yazılarını ve şiirlerini merakla bekliyorum.
Kullanıcı kimliğini gösterEbubekir U. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 36
Alıntıyla Cevap Gönder
Ali Püsküllüoğlu ile aynı mekanda olmak gerçekten çok büyük bir şeref. Bu kadar çalışmayı, üretmeyi hayatına nasıl sığdırdı inanılır gibi değil. Gerçekten ibret ve ders alınacak bir hayat hikayesi ve çalışma azmi.
Kullanıcı kimliğini gösterBekir Özdemir tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 331
Alıntıyla Cevap Gönder
Engin birikimini üretkenliğiyle birleştirerek yıllardan beri Türkçemiz için durmaksızın çalışan sayın Ali Püsküllüoğlu,

Sizi aramızda görmekten, aynı öbekte yazışma olanağına kavuşmaktan ötürü çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Aramıza hoş geldiniz. Yüce amaçlarımıza kavuşmak için yürüdüğümüz kutlu yolda yalnız olmadığımızı anladık. Sağ olun.

Yaşamını Türkçeye adamış olan Ali Püsküllüoğlu'nun aramıza katılmasında büyük emeği geçen sayın Tahsin Melan'ı da ayakta alkışladığımı belirtmek isterim. Sağ olun Tahsin Bey! Çok ama çok büyük işler başarıyorsunuz.

Hep birlikte daha ileriye!
Türkçe bayrağımızı daha yükseklerde dalgalandırmak umuduyla...

Ozan AYDIN

Bildiriler: 14
Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşların benimle ilgili sözlerine teşekkürler. Hepsi sağ olsun.
Kullanıcı kimliğini gösterAli PÜSKÜLLÜOĞLU tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Püsküllüoğlu'nun kişisel sitesini tüm Türk dili gönül dostlarıyla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bu çalışma sayın Püsküllüoğlu'na duyduğumuz sevgi ve saygının bir göstergesi olacaktır.

Onu, www.alipuskulluoglu.com adresinde ebedîleştirmiş olmaktan gurur duyuyorum. Kendisi ile ilgili öğrenmek istediklerinizi rahatça bulabileceğiniz bir kaynak oldu. Güncellemeler ve eklemeler devam edecektir. Umarım beğenirsiniz. Gördüğünüz aksaklıkları bildirmenizi rica ederim.

Saygılarımla

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2