Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz
KUTLAMA, HOŞ GELDİNİZ, ELEŞTİRİ, ÖNERİ
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Değerli hocam Tahsin Melan'ın gayretleri ile sanal alemde sunulan bu söyleşi ve tartışma ortamının Türkçeyi sevenlere bir ortak adres olacağını umuyorum.

Türkçemize sahip çıkalım.
Yabancı dillerin boyunduruğundan, daha önce kurtarmıştık. Şimdi de başka dillerin istilasına uğramasına göz yummayalım.
Direnelim.

Türk dili ile ilgili bilimsel çalışma ve toplantılardan birbirimizi haberdar edelim.

Birbirimizle, TÜRKÇE yazışalım.

Ulusumuza hayırlı olsun.

Prof.Dr. Gürer Gülsevin

Ege Üniversitesi
Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü
35100, Bornova - İzmir
Kullanıcı kimliğini gösterGürer Gülsevin tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Teşekkürler aziz dostum. Bizi onurlandırdın. Umarım burada, ses getirecek bir ortam oluşturabiliriz. En azından bu işe gönül verenlerin buluşma ve paylaşım ortamı olmasının bilinmesi bile bir kazanç olacak kanısındayım.

Toplumumuzda dil, tarih ve kültür konularındaki yozlaşma gün geçtikçe inanılmaz boyutlara doğru sürüklenmeye devam etmektedir. Buna dur demenin vakti gelip geçmiştir. Bananecilik, bu pis oyunu besleyen en büyük etkendir. Bireysel olarak üstüne düşeni yapmayan veya yapmakta geciken kişilerin oluşturduğu sorumsuz toplum zamanla yok sayılmaya, yok edilmeye mahkûmdur. Bu nedenle bireysel olarak üstümüze düşeni yapmak zorundayız. İşte bu doğrultuda herkesi dilini temiz kullanmaya, kirletmemeye, yabancı sözcüklerin sinsice istila etme oyununa düşmemeye davet ediyorum.

Bu amaçla üstüme düşen sorumluluk bilinci doğrultusunda bireysel olarak hazırladığım DİLİMİZİ KORUYALIM adlı bu yazışma ortamına tüm TÜRK DİLİ GÖNÜL DOSTLARINI davet ediyor, bu uğraşıyı desteklemelerini bekliyorum.

Dilim, tarihim ve kültürüm adına saygılarımla

Tahsin MELAN

Bildiriler: 104
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın hocam, tüm dileklerinize en içten duygularımla katılıyorum. Sizlerin sayesinde burada birşeyler kapma sevdasındaki bizleri birikimlerinizden mahrum etmeyin.

Saygılar
Kullanıcı kimliğini gösterH. Ergenç tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 15
Alıntıyla Cevap Gönder
Türkçeleştirme çalışmaları çok hoşuma gitti. Başta forum ismi olmak üzere birçok yabancı kelime yerine Türkçe kelimeler kullanmanız çok güzel.
Kullanıcı kimliğini göstererpay tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 15
Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin Hocam,
Görüşlerinize kesinlikle katılıyorum. Zaten başımıza ne geldiyse bananecilikten geldi. Öncelikle biz kendimizi düzeltmeliyiz ki gelecek nesilllere örnek olalım.
Kullanıcı kimliğini göstererpay tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Bu yeni forumun varlığını dolaylı yoldan, bir konuda bana mesaj yollayan bir doktora ogrencisinden öğrendim. O kimse benim e-posta adresimi "www.dilimiz.com"dan öğrendiğini yazıyordu. Ben de merak ederek işte buraya gelmiş oldum.

Bildiriler: 11
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın TM ,

Genel ağ (internet) sayfamıza ve duyuru grubumuza gösterdiğiniz ilgiye
teşekkür ederiz. dilimiz.com adresine sayfamızdan bağlantı verdik.
www.tdk.org.tr/baglantilar.html adresinden bakabilirsiniz.

İlginize tekrar teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Türk Dil Kurumu
Kullanıcı kimliğini gösterTDK tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 36
Alıntıyla Cevap Gönder
Site ile Ceviz Kabuğu proğram sayesinde tanışma fırsatı buldu. açıkcası bu kadar güzel bir site ile karşılacağımı ummuyordum. Emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim.Bu gibi sitelerin varlığı ile kopuk yaşayan Türk Topluluklarının dikkatini çekeriz düşüncesindeyim.
Kullanıcı kimliğini gösterBekir Özdemir tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 32
Alıntıyla Cevap Gönder
Muhterem Hocam, Sayın Tahsin Bey,

Sitenizi zevkle dolaştım. Tebrik eder, çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim.

Sevgilerimle.
Kullanıcı kimliğini gösterSalih Yalcin tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 24
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Melan,

Bir yürek, bir sevgi işi olan dilimize sahip çıkma görevini, üstelik de bu işi yurt dışında yaparak ne denli önemli bir iş yaptığınızı belirtmek isterim... Türkiye'de çarşı pazarda gezerken kendi ülkemizde dilsel anlamda yabancılaşmayı yaşayan bizlere ne önemli bir mesaj bu yaptıklarınız...Elinize, yüreğinize, beyninize sağlık...

Muzaffer Sungur
Kullanıcı kimliğini gösterMuzaffer Sungur tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Böyle güzel, yerinde ve son derece gerekli internet siteniz ve gayretiniz için size teşekkür ederim.

Son yıllarda en çok konuşulan önemli bir değerimiz olan Kıbrıs'tan daha da önemli olan Türkçemize sahip çıkmalıyız. Yabancı kelime kullanmadan duygu ve düşüncelerimizi ifade edebilmeliyiz. Ulu önderin kurmuş olduğu Türk Dil Kurumunun da bu 50-60 yıllık sessizliğinden kurtulup canlı bir kurum haline gelmesini dilerim.

http://medicine.inonu.edu.tr/kbb
Kullanıcı kimliğini gösterÖzturan tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 138
Alıntıyla Cevap Gönder
İlk defa böylesine seçkin, değerli kişilerin bir araya geldiği bir ortam görüyorum. Bu güzelliği yaşamak, bir şeyleri paylaşmak gerçekten çok güzel. Yazmaktan çekiniyorum. Ama buradaki her satır bana büyük zevk veriyor. Sanki kendimi yeniden keşfediyorum. Bu güzel ortama katılan herkese sonsuz şükrenlarımı sunuyorum. İnşallah bu böyle devameder.

Hürmetlerimle
Kullanıcı kimliğini gösterEbubekir U. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
Ben öğretmenim ve Alanım Matematik olmasına rağmen Türk Dili ve Türk Dilinin doğru öğrenilmesi ve kullanılması konuları ile ilgiliyim. Nedeni tüm bilimleri öğrenebilmenin ve tüm yazılı kaynakları anlayabilmenin yorumlayabilmenin anahtarı olduğunu düşünüyorum. Zaman buldukça araştırmalar, yeni bilgiler üzerine yazışıyorum. Böyle bir sayfa düzenlediğiniz için sizi kutluyurum.
Kullanıcı kimliğini gösterŞule Yurcu tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 7
Alıntıyla Cevap Gönder
Sitenize ve sitenizin sayesinde benzer başka sitelere ilk kez giriş yaptım ve sayenizde birçok bilgi sahibi oldum Sizin Almanya'dan böyle bir site oluşturmanız benim açımdan ayrıca bir anlamı var. Oradaki gençlerin dillerini, sizin gibi ehil ellerde geliştirme şansları olması ne güzel. Sayenizde Türkçeye sahip çıkan çok değerli insanlardan ve onların bilgilerinden haberdar oldum, teşekkür ediyorum. Elinize ve emeğinize sağlık, başarılarınızın devamı dileğiyle mutlu günler.
Kullanıcı kimliğini gösterHülya Ünalan Gedik tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
çağlar rıizvanoğlu
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
merhaba, ilk önce böyle bir çalışma karşısında içime umut doğdu.Çünkü dilimiz hakkında zihnimizde belirsizligini koruyan birçok konu var.Hal böyle olunca deyim yerindeyse her kafadan bir ses çikıyor; bu aşamadan sonra biz öğreniciler olarak işin içinden çıkamıyoruz.Sadece belirsizlik yumagını bir defa daha dolamak bize kalan!TARAFSIZ bir değerlendirme kaynagı buldugum için bugünün en kazançlı işini yaptıgmı düşünüyorum.Sağlıcakla kalın...

onder_caglar@mynet.com
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

zirvedeolanlar.com değerlendirme, yorum bölümünden
KUTLAMA, HOŞ GELDİNİZ, ELEŞTİRİ, ÖNERİ
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 9 sayfa)  

Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz