Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz
tanriverdi_bairamchi
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Adı : tanriverdi_bairamchi
URL : yokmi
Konu : İLETİŞİM

Bildiri : sizin saitunuz chok gozel dir ben ozumu sizla bir biliram iranun 60% turkdir ban turkam .

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

SİTE "İLETİŞİM" yoluyla gönderilen bildiri
Cebrail Ates
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Bu kisisel calismalarin, özverinin herkese örnek olmasini arzuluyorum. Sayin Melan sizi yine sizin bir sözünüzle tanimlamak istiyor ve sizi TÜRK DILI GÖNÜL DOSTLARI ELCISI ilan ediyorum. Bu az bile.

Bu calismalarin herkese hayirlara vesile olmasini Allah"tan niyaz ediyorum. Allah"a emanet olunuz.

Bizim gibi yurt disinda olanlarin sesi oldunuz. Buralardan bu islere sahip cikmanin onuru sizinle olsun. Bizleride onurlandirdiniz.

En icten saygilarimla efendim.
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2
Alıntıyla Cevap Gönder
merhaba, keşke bu siteyi 2 ay önce bulabilseydim aradığım pek çok bilgi ve fotoğrafa ulaştım. öğretmenim 24 kasım öğretmenler günü için bir sunum hazırlamıştım türk eğitim tarihi konulu slayt ve sunum çok zor bulabildiğim bazı fotoğraflar burada kolaylıkla bulabilecekmişim. neyse hiç bir zaman geç değildir. çalışmalarınızda başarılar dilerim.,

Serap
Kullanıcı kimliğini gösterSerap BOZKAYA tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
MEHMET POYRAZ
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
SİTE GÖRÜŞLERİ
E-mek : 42poyraz@mynet.com
URL :
Bildiri: Yapmış olduğunuz siteden ötürü teşekkür ederim. Türkçe öğretmenlerinin sorunlarına eğilseniz;Türkçe dersine ait ders planlarına ve dökümanlara yer verirseniz memnun olurum.
Aslan Erturun
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
SYTE GÖRÜ?LERY
E-mek : kv550op125@hotmail.com

Bildiri : Güzel bir site hazyrlamy?synyz. Konuyla ilgili olarak *.pdf formatynda e-kitap uygulamasyny da dü?ünmez misiniz? E?er bir yardymymyz olursa elimizden geleni yaparyz. Bize sadece e-kitap yapylacak konuyu bildirmeniz yeterli. Gerekli kaynakça ile bu ortamda payla?yma sunulabilecek bir veritabany olu?turmaktan keyif alyryz. Ayryca site içinde \"my/mi\" soru eki olarak geçen bir kysym var. Söz konusu \"my/mi\" ek de?il bir edattyr. Ama yanly?lykla hemen hemen tüm kaynaklarymyza ek olarak geçer. Ek olarak de?erlendirilmesinin nedeni, bir ek gibi ses uyumlarynyn etkisinde kalabilmesidir, zira dilimizi yeni ö?renmeye çaly?an bir insan pekala sorabilir; \"neden ek oldu?u halde ayry yazyyoruz?\". Konuyla ilgili düzeltmeyi yaparsanyz ayryca sevinece?im. Yyi çaly?malar...

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

SYTE "YLETY?YM" yoluyla gönderilen bildiri
Zekeriya Toruk
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Ben yurt disinda bir isciyim. Buradan anladimki nerde oldugumuz degil kim oldugumuz önemli. Tahsin MELAN hocanin Yurt Disinda Kayip Nesil yazisini gözlerim dolarak okudum. Bunu ancak yasayan bilir. Ellerinize saglik hocam. Bizim gözümümü bir kez daha actiginiz icin size tesekür ediyorum. Demekki davamiza nerede olursa olsun sahip cikabiliriz. Sizin yaptiginiz bu calismalar bunuda ispat etti.

Ben bunu biliyorum Türkün Türkden gayri dostu yoktur. Var diyene inanmayin. Muhakkak kendi cikarinadir.

saygi ve hürmetlerimle
Emin T.
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
SİTE GÖRÜŞLERİ

E-mek : sabirvesevgi_ustasi@mynet.com

Bildiri : Merhabalar İlk önce sizlere bu güzel sayfa için çok teşekür ediyorum. Bildiğiniz gibi dilimiz malesef yabancı dillerin özellikle ingilizcenin baskısı altında. Bizlerin dilimize çok acele sahip çıkması gerekiyor. Bu konuda elimden geldiğince sizlere yardım etmeği çok isterim. Sizler bu konuda bilgili kişilersiniz lütfen dilimiz için neler yapılabilir beni bilgilendirin. Sizden bir ricam daha olacak acaba sayfanızda ki yabancı kelimeleri Türkçeye çevirimisiniz. Örneğin görebildiklerim: "Site" "web" gibi. Sizleri büyük bir heyecanla takip ediyorum . Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor. Başarılarınızın devamını diliyorum.
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Bildiri: çalşmalarınıza ve düşüncelerinize canı gönülden katılıyor ve destekliyorum. ben dil ve yabancılaşma hakkında çalışmam vardı ancak tam ve yeterli, doyurucu kaynak bulamıyorum siz yardımcı olabilirmisiniz.
Kullanıcı kimliğini gösterm. fatih tolga tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
FEYYAZ ÇETİNER
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
E-mek : cetiner@gmx.de

Bildiri : Merhaba hocam, uzun süredir görüşemediğmiz için, işin doğrusu üzülüyorum. Ben beni bildim bileli hayatımda 'Keşke'lere yer vermemeye çalıştığımdan dolayı; 'Keşke daha sık görüşebilseydik' demiyeceğim...bundan sonra daha çok görüşüp, uzun uzun sobet, muhabbet edip, o yüksek ilim kaynağınızdan testimi nasiplendirmeyi arzuluyorum. Sanal alemin edebi çevresinde, Türk dili ve tarihi adına yapmış olduğunuz bu önemli katkıdan dolayı, size Batı Avrupalı bir Türk olarak çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. dilimiz.com sayfalarının daima Türk dil ve tarih dostlarının ve ilgilenen tüm insanlarının bolca bilgi edinebilecekleri bir bilgi merkezi olarak kalması temennisiyle...hoşcakalın Teşkkürler hocam Feyyaz Çetiner '97-'01

Pantürk
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Bu Siteyi hazirlayan ve emegi gecen arkadaslarimi kutlarim.
Türk Dünyasi icin haber yapmak icin ugrasirken sayfanizi görme imkaninda bulundum.
Türk Büyüklerimize Kasgarli Mahmut u ekledim.Hakkiniz Helal ediniz.
http://www.ocak.org/ Editöründen SELAMLARLA...
S. Görgülü
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayin Tahsin bey sitenizi cok güzel olmus, size ve emegi gecen herkese tesekkür ederim .
Bizim gibi Yurtdiyinda yasayanlar icin bir bilim kaynagi , sizin ile hem ayni Sehirde yasiyor olmamiz hemde meslektas olmamiz beni dahada mutlu etdi . Tahsin bey konuda da belirtigim gibi Türkiyede ege bölgesinde yasamis "Kocakarya" Selcuklu veya Osmanli döneminde
yasamis bir toplum sizin sitenizde ve diger Tarih kitaplarinda hic raslamadim bu toplum Kimya ( ilac ) bilim dalinda cok uzmanlasmislar
zaten halk dilinde derler ya duymussunuzdur" Kocakari ilaci "diye
isde bu Kocakarya toplumuma deniyor .
Bu toplum hakkinda bana bilgi vebilirmisiniz ? nerede ,nasil ,kacinci yüzyilda yasamis ,vereceginiz bilgiler icin simdiden sizlere tesekkür ederim islerinizde basarilar dilerim .

Süleyman Görgülü
goerguelue@yahoo.de
Nuriye Çalık
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
SİTE GÖRÜŞLERİ

E-mek: melantis84@mynet.com

Bildiri: çevremdeki insanların yabancı hayranlığını aşırılığa kaçırarak kendi benliğimizi kaybedecek boyuta getirmelerini anlayamıyorum.artık dünya genelinde kabul edilmiş doğrular,güçler olabilir(normaldir de;çünkü daha 100 yıl öncesine kadar dünyaya bizim atalarımız hükmediyordu);ancak kendi geçmişimizi öğrenmeden,kendi benliğimizi anlamadan,sindiremedn başka kültürlere hayranlık boyutlarında ilgi duyarsak onları farkında olarak ya da olmayarak kabullenmiş,benimsemiş oluruz.daha oturmamış,bir yere ait olmamış bir kişilik ilk gördüğü ve beğendiği şeyleri yorumlayamadan,karşılaştırma yapamadan kabullenir onlara ait olur. artık dünyaya açılmak,gelişmeleri takip etmek,kültürleri araştırmak-öğrenmek çok önemli;ama önce kendi küldürümüz ve bunun da temelinde kendi dilimiz.ülkemizi kendi değerlerimizi öğrenip başkalarıyla kıyaslayarak, eksiklerimizi görerek yüceltebiliriz.bu yüzden eğitimin de öncesinde insanlarda kendi kültürlerine,dillerine yönelik bir istek olmalı.çünkü isteksiz bir insana ne kadar eğitim verirseniz verin,önemini anlamadıkça,gönüllü olmadıkça birşeyler veremeyiz...

Pantürk
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
gidinin keferesi migrası tig ile gerdanı kafur iltibasından farkı pürlemaanı nişibgahı düzaha pervaz eyleyesice kelbinin kunnaağ civegaahı haabisi serrinden sökülüp alınası zifiri kezzaaba bulanasıca gavurunun tooomu turkce gonuş ecdaadı evvelimizin bize miras bırakmış olmuş olduğu iki kutsal şeyden birisi bu günkü türk yurduysa diğeri turkçedir onu olur olmaz gaprislerlen yıkmıyalım dilimize ıssı sahib bolalım bolmayan gafasında odun gıralım
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder
Sn.Tahsin MELAN, Ankara 10.04.2005
Efendim,
Sizi candan kutlarım, bu günün bilimine uygun bu sitenize hayran kaldım.
Bizde karınca kararınca sizin bu çalışmalarınızı desteklemek iş birliği yapmak katkıda bulunmak isteriz
Bizimde aynı isimde GTK muzla 2003 yılında Ankara TÜRK OCAĞI'nda 1.ORKUN Şölenini yaptık,2.ORKUN Şölenini 2004 de ATO da
başarı ile yaptık. Bu yılda TBMM de ORKUM 3.Şöleni yapmayı düşünüyoruz. Bendenizde 1957-67 arasında Frankfurt'ta bulunup öğrenim ve Mimar olarak çalıştım.
Katkı ve desteğinizi bekleriz. Efendim,Saygılarımla,
Türkçemizin Sevdalıları (GTK)
Mustafa GÜRBÜZ, Başkan,E.p.:mustafagurbuz94@hotmail.com
Atatürk Bl.Esat Cd.25/9 Akay-Bakanlıklar-Çankaya 06700 Ankara-TR
Tel.:090 312 417 78 10 Belgegeçer Tel.: 090 312 417 64 99
Kullanıcı kimliğini gösterMustafa Gürbüz tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin MELAN demiş ki:
Teşekkürler aziz dostum. Bizi onurlandırdın. Umarım burada, ses getirecek bir ortam oluşturabiliriz. En azından bu işe gönül verenlerin mekânı olarak bilinmesi bile bir kazanç olacak kanısındayım.

Toplumumuzda dil, tarih ve kültür konularındaki yozlaşma gün geçtikçe inanılmaz boyutlara doğru sürüklenmeye devam etmektedir. Buna dur demenin vakti gelip geçmiştir. Bananecilik, bu pis oyunu besleyen en büyük etkendir. Bireysel olarak üstüne düşeni yapmayan veya yapmakta geciken kişilerin oluşturduğu sorumsuz toplum zamanla yok sayılmaya, yok edilmeye mahkûmdur. Bu nedenle bireysel olarak üstümüze düşeni yapmak zorundayız. İşte bu doğrultuda herkesi dilini temiz kullanmaya, kirletmemeye, yabancı sözcüklerin sinsice istila etme oyununa düşmemeye davet ediyorum.

Bu amaçla üstüme düşen sorumluluk bilinci doğrultusunda bireysel olarak hazırladığım DİLİMİZİ KORUYALIM adlı bu mekâna, tüm TÜRK DİLİ GÖNÜL DOSTLARINI davet ediyor, bu uğraşıyı desteklemelerini bekliyorum.

Dilim, tarihim ve kültürüm adına saygılarımla

Tahsin MELAN

hocam sende türkçemizi koruyalım demişsin ama (mekânı) yazmışsın!neyse güzel bi amaç ama biraz daha dikkatli!
KUTLAMA, HOŞ GELDİNİZ, ELEŞTİRİ, ÖNERİ
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
2. sayfa (Toplam 9 sayfa)  

Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz  
Yeni Sayfa 2