Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz
Ertuğrul ÖLCE.
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın hiç kimse,

Düşüncelerinize hak veriyorum. İyi niyetle birşeyler yapılmasını istiyorsunuz.

Katılmadığım ise biz burada sadece birbirimizle birşeyler yazışmadığımızdır. Eğer yazışmalığımızı iyi takip ederseniz amaçlarımızın neler olduğunu anlarsınız. Bu amaca yönelik çalışmalar gerçekleşmeden bu tür mücadeleler netice vermez. Binlerce ve binlerce e-mek yollansa dahi, zemin hazırlanmadan yapılan kınamalar tam istenilen sonucu vermeyecektir.

Tabii bu arada sizin önerdiğiniz e-mektuplar gibi kınamalar yapılabilir. Bunuda zaman zaman yapmaktayız. Sizide aramızda görmek isteriz bu tür etkinliklerimizde.
T. MELAN
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
"HİÇ" OLMAK YA DA OLMAMAK...

Ertol Bey gerekeni söylemiş. Sayın "Hiç Kimse"ye bir damla su taşıyan karınca hikâyesini araştırıp okumasını ve düşünmesini öneriyorum. Belki bir "hiç" olmaktan kurtulmasına vesile olacaktır.

Bu tip eleştiriler her nedense her zaman "hiç" veya "adsız" lardan geliyor. Umarız bu hiçlikten kurtulup bir kişiliğe bürünme cesareti gösterirler. Yazışmalığımızın katılımcılarını ve içeriğini görenler kimin ne demek ve yapmak istediğini zaten anlamaktadır. Böylesi hiçliklerle uğraşacak zamanımız yoktur. Hiç yere kendinizi yormayın. Zaten bizim için sadece bir hiçsiniz.

Saygı, saygıya layık olanadır.
ÇÖMEZ
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Eski Türklerde bir ad verme geleneği vardı bilirsiniz. Şimdi lakaplarda yaşıyor bu gelenek. Çocuk doğar doğmaz ona ad verilmez, kendini herhangi bir konuda (iyi veya kötü) kanıtlaması beklenirdi. Hani Dede Korkut öykülerinden bilirsiniz; Boğaçhan'ın adı boğayı öldürdüğü için boğaçtır. Yani kendinizi bir şeyler yaparak kanıtlayamazsanız, bir özelliğiniz yoksa ömrünüzün sonuna kadar adsız olarak kalırsınız.

Konuyla bir bağlantısı var mı bilmiyorum. Aklıma geldi, öylesine söyledim.
seda
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Kysaltmalara eklenen ekler, kysaltmanyn okunu?una göre mi, yoksa uzun söyleni?ine göre mi eklenir? Örne?in, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasy'nyn kysaltmasy olan T.C.M.B. için, do?rusu "T.C.M.B.'ye" midir, "T.C.M.B.'na" mydyr?
O. Düzgün
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Adem ve Havva Dili
...

Oguz Düzgün
turkceciol@yahoo.com
.......................................................

Sayyn O?uz Düzgün'ün buradaki yazysy a?a?ydaki bölüme ta?ynmy?tyr. Ylgilerinize te?ekkür ederiz.

http://www.dilimiz.com/forum/viewtopic.php?t=1031

TM
O. Düzgün
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Adem ve Havva Dili
...

Oguz Düzgün
turkceciol@yahoo.com
.......................................................

Sayyn O?uz Düzgün'ün buradaki yazysy a?a?ydaki bölüme ta?ynmy?tyr. Ylgilerinize te?ekkür ederiz.

http://www.dilimiz.com/forum/viewtopic.php?t=1031

TM

Büyük Ünlü Uyumu Kuralynyn Matematikselli?i:

http://www.dilimiz.com/forum/viewtopic.php?p=6034#6034
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 84
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba Türkçe Gönüllüleri,

Bu Yazışmalığa bir tesadüfle rastladım ve uzun zamandır aktif olamamakla beraber üyeyim.

Gerçekten içeriği geniş,katılımcıları aktif bir site.Ben kendi adıma çok yararlanıyorum.

Emeği geçen tüm dostlara huzurunuzda bir daha teşekkür etmek istiyorum.Sizleri severek,ilgi ile ve bilgilenerek okuyorum.

Gökmen Erdoğan
Kullanıcı kimliğini gösterGökmen Erdoğan tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
T. MELAN
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın ERDOĞAN, ilginiz ve aramıza katılımınız için biz de size teşekkür ederiz. Aramıza hoş geldiniz.

Umarım bizi izleyen diğer gönül dostlarımız da sizin gibi bir gün aramıza katılacaktır. Bu katılımlar sesimizin gürleşmesini, daha etkin olmamızı sağlayacaktır.

Saygılarımla
rûzigar.
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
arkada?lar dil canly bir varlyktyr ve elbetteki zamanla de?i?ip geli?ecektir de?il mi?
selam ve saygylarymla..
HÜLYA SÜRÜCÜ
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
BENDE BÖYLESİNE SEÇKİN BİR SİTE AÇILDIĞI İÇİN TÜRK DİL KURUMU'NA VE DESTEKLEYİP BÜYÜTTÜKLERİ İÇİNDE TÜM ÜYELERE ÇOK TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM...
GÜNDEN GÜNE YABANCI KELİMELERİ BÜNYESİNE KATIP KENDİNE YABANCILAŞARAK BÜYÜYEN / HATTA YOK OLAN DENMELİ BELKİDE / TÜRKÇEMİZİ KORUMAK AMAÇLI ADIM ATILIYOR OLDUĞUNU DUYMAK BİLE ÇOK ONUR VERİCİYMİŞ...
HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
Ertuğrul Ö.
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Hülya SÜRÜCÜ,

Yazışmalığımızı beğenmeniz bizleri gururlandırmıştır. Sizleri de yazılarınızla aramızda görmek isteriz. Bu yazışmalık tamamen Sayın Tahsin MELAN Beyin kişisel gayretleri ve biz DilSevdalılarının katkılarıyla hizmet vermeye çalışmaktadır. TDK'nin resmi hüviyeti ile hiçbir bağıntımız yoktur.

Saygılar
Nevin
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Tarih: Prş May 04, 2006 9:30 am

Bekir Özdemir demiş ki:
Site ile Ceviz Kabuğu proğram sayesinde tanışma fırsatı buldu. açıkcası bu kadar güzel bir site ile karşılacağımı ummuyordum. Emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim.Bu gibi sitelerin varlığı ile kopuk yaşayan Türk Topluluklarının dikkatini çekeriz düşüncesindeyim.

Ben de
Barış Erdi
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Nihayet ziyaretçiniz olduğumu bildirme fırsatı buldum. Bağışlayın kayıtlı değilim. Fakat bilmenizi isterim ki her gün sizinle beraberim. Yazmayı sevmiyorum. Ama okuyorum. Belki bir gün ben de yazarım. Very Happy

Bu siteleri hazırladığı için Sayın MELAN'ı candan kutluyorum.

Bu olayı destekleyen herkese gönül dolusu selam ve sevgiler.

Barış
Aslan Erturun
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Idea çok sağol çok güzel bi çalışma Türkiye'nin böyle sitelere ihtiyacı var.
35000000 azeri turkunun sesin duyan varmi?
araz
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
marhaba
guney azerbeycan (iranda) dan sizinle mektublasiyorum ,burada artik 35000000 azeri turku yasiyor ,ama onlarin hic bir okul ,gezete, sinema,tiatr,...
kendi dilerinde yoktur demek 80 yildir yabanci fars kulturu basgisinda kalmislar.
millet yalniz turkceni konusular ve daha her sey yasak,bu isin nedenin soranlarda
var ,onlar butun azerbaican kentlerinden(ardebil,tebriz,urumu,zenjan,selmas ,hemedan,
astara,,,.....)duruma itiraz ederken habs cezasi ve ulke parcalama suclarina maruz kalmaktadirlar ,biz ne etmeliz ey turk kardesler???[i][/i]
KUTLAMA, HOŞ GELDİNİZ, ELEŞTİRİ, ÖNERİ
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
5. sayfa (Toplam 9 sayfa)  

Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz  
Yeni Sayfa 2