Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 66
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba Değerli Kardeşim,

Siz Türk kardeşlerimizle gönlümüz kesinlikle bir, en azından ben Güney Azerbaycan'da bir Türk devleti kurulmasını yürekten ister ve desteklerim.

Biz bağımsızlığımız için ölen bir milletiz. Resmî olarak Güney Azerbaycan'da bağımsızlığımız olmasa da harsî (kültürel) olarak bağımsızlığımızı korursak ileride gene devlet kurarız. Eğer harsımızı elimizden almak istiyorlarsa o zaman ya istiklâl ya ölüm!

Kendimizi düzelttikten sonra sizlere destek verileceğine kendi adıma söz veririm. Türkiye dünyâdaki tüm Türklere yardımı görev bilir.

İlker Adıgüzel.
Kullanıcı kimliğini gösterHikemî tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 244
Alıntıyla Cevap Gönder
Dernek, topluluk, vb. etkinlikler oluyor mu? Yava?tan bir ?eyler yapylabilir. 35 milyon ki?i az de?il...
kimseden dilinize, kültürünüze sahip çykmasyny bekleyemezsiniz, kültürü koruma görevi insanyn kendisine aittir. Aradan seçkin ve konusunda yetkin ki?iler kendi tiyatrolaryny kurabilir, filmleri kendi çevirmeye çaly?abilir, okul olmasa bile bir dersane açabilir, e?itim bakanly?yna ders açma isteminde bulunabilir, vs. diye dü?ünüyorum.. Tabi kolay de?il ama denenebilir...
Kullanıcı kimliğini gösterOktayD tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNM
Teşekkür
Namık KAAN
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Türkçemizi sahip çıkma uğruna yazılaqn yazınızı ve sitenizi ilgiyle takip ediyorum.
Ben emekli öğretmenim.Şu anda DERSHANEDE MÜDÜRLÜK YAPMAKTAYIM SİZE BİR YARDIMIM OLURSA HERZAMAN HAZIRIM

kaannamik64@hotmail.com
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Sayın Kaan, ilginiz için candan teşekkürler. Desteğinizin varlığını bilmek bile bizler için bir güç kaynağıdır.

Öneriniz için de ayrıca teşekkür ederim. Toplu iletiler, bildiriler maalesef konuk defterinde yer alanlara ulaşmamaktadır.Bu nedenle sizden tek isteğim (şimdilik) yazışmalığa konuk olarak değil de katılımcı olarak adınızı eklemeniz, aramıza katılmanızdır. Önemli olan sizin gibi bilinçli ve duyarlı kişilerin aramızda olmasıdır. Destek arttıkça sesimiz daha da güçlü çıkacaktır.

Saygılarımla

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 107
Alıntıyla Cevap Gönder
Gürer Gülsevin demiş ki:
Değerli hocam Tahsin Melan'ın gayretleri ile sanal alemde sunulan bu söyleşi ve tartışma ortamının Türkçeyi sevenlere bir ortak adres olacağını umuyorum.

Türkçemize sahip çıkalım.
Yabancı dillerin boyunduruğundan, daha önce kurtarmıştık. Şimdi de başka dillerin istilasına uğramasına göz yummayalım.
Direnelim.

Türk dili ile ilgili bilimsel çalışma ve toplantılardan birbirimizi haberdar edelim.

Birbirimizle, TÜRKÇE yazışalım.

Ulusumuza hayırlı olsun.

Prof.Dr. Gürer Gülsevin

Ege Üniversitesi
Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü
35100, Bornova - İzmir

Hocamın yazısını görünce hem mutlu oldum, hem de üzüldüm. Mutlu olmamın nedeni, şu an öğrenim gördüğüm Muğla Üniversitesi'ne konuşmacı olarak gelmesi neticesinde, kendisini yakından görme fırsatı bulmamdır. Üzüntümün nedeni ise, sadece bu bildirisini yazmış olmasıdır. Keşke, değerli fikirlerini bizlerle paylaşma fırsatı olsa.

Tam olarak tarihini hatırlayamıyorum. Sanırım, 2006 yılının ekim ayında üniversitemizi onurlandırmıştı. Bizlere, Türkçenin aksayan yönlerini mizahi bir şekilde dile getirmişti.

Kendisini görme fırsatı bulduğum için ve değerli fikirlerini dinlediğim için, kendimi şanslı hissediyorum. :)
Kullanıcı kimliğini gösterOnur BALCI tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderMSNM
site hakkında
Özgür...
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Sonunda, içinde yabancı kelime geçmeyen bir foruma kavuşmak ne güzel...
Cok nefis bir site
Türker Kara
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Siteniz çok çok nefis... Göğsüm kabardı...

Ne mutlu Türküm diyene!

saygılarımla

Türker Kara
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 8
Alıntıyla Cevap Gönder
Tahsin Amca ben 7. sınıfa gidiyorum. Elimden geldiği kadar dilimizin kirletilmesine izin vermiyorum.Türkçe Öğretmenimin sayesinde bilinçlendim. Dilimiz.com'daki forumlar çok ilgimi çekti. Ellerine sağlık siten çok güzelmiş. Bu arada o testte 5'ten fazla yazım yanlışı var.
Kullanıcı kimliğini gösterAyşe S. tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Ayşe, senin gibi küçük öğrencilerimizden bunları duymak beni ne kadar sevindiriyor ve onurlandırıyor anlatamam. Emeklerimizin boşa gitmediğini gösterdin. Asıl ben sana ve senin gibilere teşekkür ederim. Sevgili öğretmenine bizlerden çok çok saygı ve selam götür. Kimliğini bilmiyorum ama gönül dostumuz olduğu kesin. Geleceğin sizlere devredileceğini bilmek gerçekten çok güzel.

Sevgi ve saygıyla

Bildiriler: 3
Alıntıyla Cevap Gönder
sayın Tahsin Melan siteniz çok güzel olmuş. Hayırlı olsun. İlk defa yabancı kelimelerin olmadığı bir siteyle karşılaştım ve çok sevindim. Syenizde ben de dilimi düzeltebilecegim inşallah. Böyle bir site açtığınız için çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

yaradan yar ve yardımcınız olsun
saygı, sevgi ve muhabbetle
Kullanıcı kimliğini gösterDavud BALTACI tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Yenilenen sitede emeği geçen herkese teşekkürler.Gerçekten daha güzel ve faydalı olmuş.Özellikle dil konusunda sayılı bağlantılardan biri olduğuna inanıyorum buranın...

Edebiyat Türkiye ailesi olarak sizleri tekrar tebrik eder başarılarınızın devamını dileriz.

Edebiyat Türkiye Yönetimi Adına

Mustafa KAYA
teşekkür
mehmet çemek
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Tahsin dayıcığım siteni gezdim sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Seninle gurur duyuyorum. Türklüğe ve Türk diline Almanya'dan sıkı sıkıya sarıldığın için.

Çankırı'dan selamlar
Site Sorumlusu

Bildiriler: 100
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Mehmet, özelden yazmıştım ama sanırım okumamışsın. Verdiğin e-mek bağlantısı hatalı. Lütfen geçerli bir bağlantı yaz.

Görüşmek üzere, halam başta olmak üzere hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Dostlar bağışlayın, özel bir durum oldu. Yıllardır görmediğim sevgili Mehmet ile başka türlü bağlantı kuramadığım için buraya yazmak zorunda kaldım.

En kısa zamanda bu özel yazı silinecektir.

Teşekkürler

Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 605
Alıntıyla Cevap Gönder
mehmet çemek demiş ki:
Sevgili Tahsin dayıcığım siteni gezdim sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Seninle gurur duyuyorum. Türklüğe ve Türk diline Almanya'dan sıkı sıkıya sarıldığın için.

Çankırı'dan selamlar

Sayın Tahsin Bey,

Bu övgü bizlerin de duygularına tercüman olmuştur. Bizler de size sonsuz teşekkürlerimizi bildiririz. Bırakınız bildiri aynen kalsın, silmeyiniz.

Dilimiz.com gönüldaşları adına.
Kullanıcı kimliğini gösterErtuğrul ÖLCE tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Ali uluç
Misafir

Alıntıyla Cevap Gönder
Sayyn a?küme yöneticisi;
Ne zamandyr bu a?kümesine üye oldum ama hala etkinle?tirlmedi üyeli?im.Üye oldu?umda , yöneticinin izni gerekir diye size e-posta gönderilecek dendi odur -budur bekliyorum.

Kullanycy adymy bile unuttum.Çok zaman oldu acep sebep nedir?Neden beni kabul etmediniz?
KUTLAMA, HOŞ GELDİNİZ, ELEŞTİRİ, ÖNERİ
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
6. sayfa (Toplam 9 sayfa)  

Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz  
Yeni Sayfa 2