Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Selvi Boylum Al Yazmalım Sadri Alışık Tiyatrosunda!
Türk Dili Sevdalısı

Kayıt: 03 Ekm 2004
Bildiriler: 64
Şehir: istanbul
Alıntıyla Cevap Gönder
Selvi Boylum Al Yazmalım

Ünlü Kırgız yazarı Cengiz Aytmatov’un dünyaca ünlü unutulmaz eseri SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM 1977 Yılında Ali Özgentürk tarafından sinemaya uyarlanmış, yönetmenliğini ise Atıf Yılmaz yapmıştır. Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın oynadığı unutulmaz film Türk sinema tarihinin en iyi film ve en güzel aşk hikayelerinden biri sayılmaktadır.

Şimdi bu dev eser müzik ve dans eşliğinde, değişik anlatımı ve farklı rejisiyle ilk defa tiyatro sahnesinde izleyicisiyle buluşacaktır.

Klasikleşmiş sinema filmlerini tiyatroya uyarlamayı misyon edinen Sadri Alışık Tiyatrosu böyle büyük bir projeyi gerçekleştirerek, geçen sene AĞIR ROMAN oyununda olduğu gibi bu yıl da SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM’ la bütün ödüllere aday olmayı hedeflemektedir.

Sevgi ve emek temaları üzerine kurulan SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM baştan sona büyük bir duygu yoğunluğu içinde izlenecek müthiş bir aşk hikayesidir.

“Selvi Boylum Al Yazmalım” ‘ın bir film olarak Türk seyircisi üzerinde yarattığı etkinin, teatral olanaklarla farklı bir derinlik kazanacağını düşündük. Seyircinin, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş ya da içi boşaltılmış aşk, emek, fedakarlık, sağduyu gibi kavramları, tiyatro estetiğinin değerleri içinde, birebir s****asını hedefliyoruz.


Bu nedenle özellikle ışık, müzik ve dekorun, sahne üzerindeki oyuncunun devinimi ile bir paralellik kurmasını amaçladık. Seyircimiz oyunla karşılaştığında bir “portre”nin karşısında değil de, bir “hareket”in içinde olduğunu görecek ve karakterlerin yaşadığı duygularla tanışmanın büyüsünü tadacaklar. Böylelikle edilgen değil, aktif bir 2 saat geçirecekler.

Yazan : Cengiz Aytmatov
Oyuncular : Kerem Alışık, İpek Tuzcuoğlu, Menderes Samancılar, Zuhal Topal, Gülsen Tuncer, Metin Büktel, Muharrem Özcan, Serhat Yiğit, Umut Oğuz, Taylan Ertuğrul, Erkan Tura, Yücel Yüksel, Senar Özakıncı, Duygu Yılancı, Büşra Pekin, Yasemin Atasu, Adalet Çimen, Ufuk Kaplan, Gamze Güzel
Yönetmen : Barış Erdenk
Dekor : Barış Erdenk
Kostüm : Çolpan İlhan
Kullanıcı kimliğini gösterAdem Taş tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Selvi Boylum Al Yazmalım Sadri Alışık Tiyatrosunda!
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

  
  
 Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2