Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
ANAYASA DA DYL KYRLETECEK.......
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 312
Alıntıyla Cevap Gönder
Anayasa'nyn 42'nci maddesinde yer alan "Türkçe'den ba?ka hiçbir dil, e?itim ve ö?retim kurumlarynda Türk vatanda?laryna anadilleri olarak okutulamaz ve ö?retilemez" hükmü artyk kalkyyor. Yeni Anayasa tasla?ynda ise bunun yerine "E?itim ve ö?retim dili Türkçe'dir. Türkçe'den ba?ka dillerde e?itim demokratik toplum düzeninin gereklerine uygun olarak kanunla düzenlenir" hükmü getiriliyor. Bu düzenleme ile Meclis'in anayasal bir engelle kar?yla?madan çykaraca?y bir yasa ile Kürtçe'nin okullarda seçmeli ders olarak okutulmasyna olanak tanymasynyn önü açylyyor. Taslakta resmi dilin Türkçe oldu?u vurgusu aynen kalyyor, ancak di?er diller üzerindeki kysytlamalaryn kaldyrylmasy için de düzenlemeler yapylacakmy?.

Kysaca; artyk bütün u?ra?larymyz ilerde Anayasa'ya aykyry bulunabilir ve cezalandyrylabiliriz bile. Kendi yurdumuzda kendimize dü?man kesiliriz.

Demek ki neymi?? Ya?asyn elbirli?iyle içine etti?imiz Türkçe...

Haydi hayyrlysy...
Kullanıcı kimliğini gösterMehmet Çömez tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 107
Alıntıyla Cevap Gönder
Demokrasiyi ne güzel içlerine sindirmişler! Ülke yararına karşı olan her şeyde demokrasi savunulur. Ne güzel be!

Yakında benim güzel Türkçemi de elimden alsınlar oldu olacak.
Kullanıcı kimliğini gösterOnur BALCI tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 117
Alıntıyla Cevap Gönder
Batı ülkelerinde tek tek benim dilim yasaklanırken bir de kendi ülkemde bak başıma gelenlere... Sanırım bir süre sonra artık bu dili konuşmanıza gerek yok bile derler...

Yaşasın demokrasi!!!!!!!!!!
Kullanıcı kimliğini gösterDorukhan tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderMSNM
ANAYASA DA DİL KİRLETECEK.......
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2