Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
MEVLANA KAPISI (YA?ANMI? GERÇEK OLAYDIR.) CAN AKIN
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 18
Alıntıyla Cevap Gönder
MEVLANA KAPISI (YA?ANMI? GERÇEK OLAYDIR.)

Yyllar sonra, Mevlana Camîi'nin kapysyny tekmeleyerek kyrdy?yny iddia etti?im, ancak delil yetersizli?i nedeniyle mahkemece serbest byrakylan ?üpheli ile kar?yla?ty?ymda O'nu hemen tanydym. Yalnyz yyllar önce gördü?üm ?üpheli ile ?imdi gördü?üm insan ayny ki?i olmasyna ra?men arada önemli bir fark vardy. Çünkü, ayaklary kesilmi?ti ve ellerinde typky "Mevlana Kapysy"nyn kyrylan kollaryna benzeyen "U" ?eklindeki tutaçlar ile yerde sürünerek yürüyordu.

Onu bu halde görünce aklymdan bin bir dü?ünce hyzla geçmeye ba?lady. En belirgin olany O'nun adyna duydu?um üzüntü ve insanyn ne ekerse onu biçece?i idi. Yyi ki dedim içimden, iyi ki kapynyn kolunu tamir etmi?im. Çünkü hem kapy hem de kolu manevi de?eri yüksek olan antika eserlerdi.

Bunlary dü?ünürken bir ?ey fark edip; irkildim. Typky o zamanki azyly suçlu, ?imdiki bu aciz adam gibi benim de elimde yyllar önce tamir etti?im kapy koluna benzeyen "U" ?eklinde bir kol vardy. Ama benim elimdeki dünyayy gezerken kullandy?ym bavulun kolu idi!...

CAN AKIN

MEVLANA KAPISI ....OYKUNUN TAMAMI.. TIKLAYINIZ...
http://www.turklider.org/TR/EditModule.aspx?tabid=1038&mid=8373&ItemID=7968&ItemIndex=0
Kullanıcı kimliğini gösterCAN AKIN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
MEVLANA KAPISI (YAŞANMIŞ GERÇEK OLAYDIR.) CAN AKIN
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2