Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BİLGİLERİ PAYLAŞIYOR
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 605
Alıntıyla Cevap Gönder
http://yunusemre.anadolu.edu.tr/ {YUNUS EMRE}

Bilgi alımına "SesliKitap" seçeneğinin yerleştirilmiş olması pek çok bakımdan faydalı olacaktır.

Alıntı:
Anadolu Üniversitesi Yeni Bir Çağ Açıyor

2008 yılı bizler için, çok anlamlı bir yıl. Anadolu Üniversitesi, tüm öğretim elemanları, öğrencileri, mezunları ve çalışanları olarak Türk yükseköğretim sisteminde ilkleri yaratan öncü bir kurumu olmanın 50. Yılını gururla, sevinçle kutluyoruz.

Üniversitemiz, 50 yıla uzanan tarihinde hem örgün hem de uzaktan eğitim sistemlerinde sürekli yeniliği ve evrensel niteliği arayan bir heyecanı taşıdı, taşıyor. Bu, Türk eğitim sistemin her alanında, her yaştan insanımıza sürekli ve nitelikli bir eğitim olanağı yaratma heyecanıdır.

Türkiye’nin eğitim sorunlarına uzaktan öğretimle farklı ve yenilikçi çözümler üretme misyonu Anadolu Üniversitesi’ni Dünyanın mega üniversiteleri arasında haklı bir yere taşımıştır. Bugün Türkiye’de ve Dünyada uzaktan eğitimi en etkin kullanan üniversitelerden biri olarak kabul ediliyoruz. Bu da bizlerin sorumluluğunu ve yeni atılımlarımıza yönelik heyecanlarımızı daha da artırmaktadır.

Dünyadaki eğilimler ile birlikte Türkiye’nin gereksinim duyduğu öğrenme alanlarını, nitelikli insan gücü hedefiyle birlikte uygulamaya geçirmek kurumsal felsefemizin ana ilkesi olmuştur. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş hedefleri arasında yer alan muasır medeniyet hedefine ulaşma konusunda eğitime, eğitim kurumlarına düşen görevi yerine getirme konusunda Anadolu Üniversitesi 50 yıldır tam bir sorumluluk bilinciyle hareket etmektedir.

Anadolu Üniversitesi, kuruluşundan bugüne hem bilimsel üretim hem de eğitim süreçlerinde hep hayatın içinde oldu. Bilgiyi üretme ve yaygınlaştırma süreçlerinde paylaşmayı temel değer olarak benimsedi. Hayatı dönüştüren, derinleştiren ve zenginleştiren şey öğrenme heyecanı ve güdüleridir. Türkiye’nin en büyük şansı bu güdülere sahip genç, yetişkin büyük bir nüfusa sahip olmasıdır. Bu nedenle 50 yıldır Türkiye içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza sürekli yeni programlar sunuyoruz. Gelecekte de bu çalışmalarımız, sizlerden aldığımız ve alacağımız olumlu tepkiler zenginleşerek sürecektir.

Cumhuriyetin değerleri ve ilkelerini, Dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma idealinin ön koşulu kabul eden bu anlayışımız Yunus Emre Yeni Nesil Öğrenme Portalı ile son derece anlamlı bir aşamayı hayata geçiriyor, Ülkemizde bir ilki başlatıyoruz.

Yunus Emre Yeni Nesil Öğrenme Portalı, Dünya’da son dönem en çok tartışılan açık ders uygulamasının boyutlarını genişletiyor, çağdaş eğitim teknolojilerinin sahip olduğu tüm olanakları kullanıyor. Bu Portal aracılığıyla Üniversitemizin uzaktan öğretim derslerinin önemli bir kısmı hiçbir ön koşul ve ücret istenmeden ilgili herkesin paylaşımına açılıyor. Sistem başlangıçta 20 ana kategoride toplanmış 149 dersi içeriyor. Zaman içersinde bu derslere yeni dersler eklenmeye devam edecek. Hedefimiz çok çeşitli alanlardan çok farklı dersleri sizlerle paylaşmaktır. Yunus Emre Yeni Nesil Öğrenme Portalı, canlı bir öğrenme platformudur. Derslerimizin en ayırt edici özelliği kendi kendine öğrenme ilkeleri açısından tasarlanmış olmasıdır. Bu bilgi paylaşımı platformu bu boyutlarıyla, dünya için de ilk uygulamalardan biri olacaktır.

Yunus Emre Yeni Nesil Öğrenme Portalı’nın tüm halkımızın kişisel gelişimine önemli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bilgi herkesin olmalı, herkesin bilgisi olmalı. Sizlerin katılımıyla çoğalacak bu bilgi paylaşım ortamının Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgilerimle.

Rektör
Prof. Dr. Fevzi Sürmeli

http://yunusemre.anadolu.edu.tr/ {YUNUS EMRE}
Kullanıcı kimliğini gösterErtuğrul ÖLCE tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BİLGİLERİ PAYLAŞIYOR
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, bildirileri değiştiremezsiniz  
Yeni Sayfa 2