Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
Biz Yine Düşüneceğiz; Yunus EMRE, Deyu, Deyu!. = 000.000.020
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 720
Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.dailymotion.com/video/xi9zul_ibrahim-sadri-sevda-sokagi-2011_music#.UdglmchrPIU

"BİZ İSTEMEDİKÇE; TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VATAN SATHI BÜTÜNLÜĞÜNÜ PARÇALAMAYA KİM GÜÇ YETİREBİLECEK Kİ?."

{ Kalemiyle Adam Etmeye Değil, Kalemiyle Adam Olabilmeye ve Kalemiyle Adam Olarak Kalabilmeye Çaba Sergileyen, And İçen, İlke Benimseyen, Hiçbir Kuralla ve Hiçbir Esasla Meselesi Kalmamış Olarak Kalem Döndüren ve Yaşadığı Sürece Kalem Döndürecek Olan ve Bu Uğurda; DÖKTÜĞÜ TERİ ANMAYACAĞINA, AKACAK KANINI DA VATAN SATHI BÜTÜNLÜĞÜNE HELALİ-HOŞ EDECEK OLAN : Kemal KABCIK - ANTALYA - 06.07.2013 17:41:36 }

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.youtube.com/watch?v=X3lkv4O6XIw

O VATAN HAİNİ OLAN ve SERSERİLİKLER İÇİN ÖMÜR HARCAYANLAR VAR YA, ONLAR NASIL Kİ "İTE-KAKA KİTLE" İSE; BİZDE: ZAMAN KENDİNİ GÖSTERİVERDİĞİ İLK ANDA ve İVEDİLİKLE; "İTE-KAKA, BATA-ÇIKA, DEVİRE-ÇEVİRE, EVİRE-ÇEVİRE," HAREKAT OLACAĞIZ, HAREKAT!. AZ KALDI; CÜMBÜR CEMAATLIĞIMIZA!.

{ Kaleme Almaya Çabalayan: Kemal KABCIK - ANTALYA - 06.07.2013 17:42:55 }

BEN UMUT EDİYORUM Kİ; SAYGIDEĞER GERÇEKÇİ BÜYÜKLERİMİZ: BENİM HATALARIMI DÜZELTİVERECEKLERDİR İNŞALLAH!.

{ DİPNOT: FERHAT TUNÇ AĞABEYİMİZİN DAİMİ HUZUR VE UMUDU ADINA: "FERHAT ABİ; SEN YİNE BENİ NUTUK ÇEKİYOR BELLE EMİ?."

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.youtube.com/watch?v=NlAJWhRvzWA

HELAL OLSUN SANA FERHAT AĞABEY; KÜRTÇEYİ İNİM İNİM İNLETİYORSUN ve BİZ AŞKLARI ANCAK ALTYAZI OKUYABİLİYORUZ!. BİZ; HADİ BENDE ŞİMDİ SEN KOMİNİST MİKROPSUN YA, SANA İNAT FAŞİST OLUYORUM, SIRF SENİNLE AYNI SAFTA 9OLMAYAYIM DİYE!.

BİZ; ANLAŞILABİLMEK İÇİN: DUAMIZA HAREKATIMIZI EKLERİZ, SEN; İŞTE BU KLİP ZULMÜSÜN, ZULMÜ!.

SİZİN; ADAM SEÇİÇİLİĞİNİZ ve HALAY SEÇİÇİLİĞİNİZ VAR YA: BİZE YARADI, BİZE!. ŞİMDİ; ŞU AN İVEDİLİKLE: ŞU KLİP: ZAZACA İSE BİR ZAZA, KIRMANÇO İSE, BİR KIRMANÇO, KÜRTÇE İSE; BİR KÜRT BULACAĞIM İNŞALLAH, SEN NE GEVELEMİŞ ve NE TÜKÜRMÜŞSÜN DİYE!.

ZULMÜN VAR YA; YERE ve GÖĞE SIĞMAYAN EY FERHAT TUNÇ KİTLESİ!. SEN KANSER KİTLESİ BİLE OLAMAYACAK, BİR VATANIN HAİNİSİN; BU KLİPLE; DERİNLEMESİNE İŞLENDİM KALBİNE!.

"VAY BE!." "BÖYLE Mİ OLACAKTI:" ALTYAZI ile ANLAMAK ZORUNDA BIRAKILDIK EY HALKIMIZ, UNUTMA BİZİ!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
BİZ; MİLLET VARDIR, Diyerek Konuşuverdik; Konuştuk: Sesimize Gömüldük!. Siz Toprağın Merhametine Erin Emi?.

http://www.youtube.com/watch?v=p5XnnVcDXe0

Beklemişler, Beklemişler ve Beklemişler; GİZLİ GİZLİ, SIR ÜSTÜNE SIR EKLEYEREK!.
BİZ MİLLİYETÇİ HAREKAT PARTİSİ MENSUBU VATANSEVERLER VAR YA;
"SÖZ BİTTİ"DEN DE BİRŞEY ANLAYAMADIK, ANLAYAMADIK EY MİLLETİMİZ!.
FATİH SULTAN MEHMED HAN ÖLMEZ Kİ; BİZ HAREKATÇILAR TOPLUCA KATLEDİLSEK BİLE; "SÖZ BİTTİ" İLE!.
"YANIYORUM!." DESEM DE, İNANMAZSINIZ; BEN DOĞRULUĞU ARADIM, YALANCI KADAR HASSİYETİMİ KAZANAMADIM!. SAĞOLASINI EY MİLLETİMİZ, SAĞOLASINIZ, VAROLASINIZ VERDİĞİNİZ YALNIZLIKLARINIZLA EMİ?.

MADEM Kİ "SÖZ BİTTİ" ve MADEM Kİ KORKULAR SURATIMIZA TÜKÜRÜLECEK; BİZ HAREKATÇILARI SÜRGÜN EYLEYİNİZ, İDAM EDİNİZ, MÜEBBET EDİNİZ HAPSİMİZİ!. SANKİ YAŞADIK MI Kİ; BİZ MİLLİYEÇİLİKTEKİ SEVDALARIMIZDA!. ÖLSEK KİMİN UMRUNDA; "MEZARIMIZA SU DÖKECEK OLANIN AVRADINA KÜFREDİLDİ EY MİLLETİMİZ!. UNUTUN BİZİ, UNUTUN BİZİ; UNUTUN BİZİ KENDİ KARANLIĞIMIZDA EMİ?. SAKIN ÜZÜLEREK, DERT EDİNMEYİN OLDU MU, AYDINLIKLARA ÇIKAMADILAR HAREKATÇILAR DİYE!. SIKMAYIN GÜZEL CANINIZI; BİZ HERŞEYİMİZİ KAYBETTİK DİYE EMİ?.

KALANLARA; YİNE YOL AÇIKLIĞI, BAHT GÜZELLİĞİ, YAR GÜZELLİĞİ, SEVDA GÜZELLİĞİ, AŞK GÜZELLİĞİ!. BİZ GİDİYORUZ ARTIK AHESTE AHESTE; SİZ KALICI OLDUKLARINI İDDİA EDENLERİ İYİ ANLAYIN, DOĞRU ANLAYIN, GÜZEL ANLAYIN EMİ?. BİZE ÖLÜM BİLE KURTULUŞUMUZ DEĞİL!. BİZ BU HALLERE DÜŞECEK ADAM MIYDIK?. DÜŞTÜK İŞTE; ve MERHAMET UMMAK İSE; AHMAKÇA, BUDALACA BİR DAVRANIŞTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL ARTIK, BİZ MİLLİYETÇİ HAREKATÇILAR İÇİN!. MİLLET; YİNE MİLLER OLARAK KALACAK DA; YALNIZCA BİZ OLMAYACAĞIZ EY MİLLETİMİZ UNUTUN BİZİ!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI BACIMIZ!. = 000.000.001 =

http://www.youtube.com/watch?v=ElzodU6vCL8

İŞTE KALICILIĞA DEMİRLEMİŞ BİR DERSİM'Lİ BACIMIZ!.
İŞTE KALICILIĞI İLE SAHİLDE BEKLEYEN DERSİM'Lİ BACIMIZ!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE KALICILIĞI İLE BİZ ASLINDA DERSİM'li BACIMIZ İÇİN; DOĞDUK!.

http://www.youtube.com/watch?v=Gomhb5c-wwE

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI BACIMIZ!. = 000.000.003 =

http://www.youtube.com/watch?v=5ebBqfVqYI0

İŞTE KALICILIĞI ile; KALICILIĞA DEMİRLEMİŞ DERSİM'li BACIMIZIN TACI!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE BU İSİM; KALICILIĞIN ÖTESİNE DEMİRLEMİŞ: DERSİM'e YOLDAŞ BİR CAN!.
http://www.youtube.com/watch?v=jx8iVRaoh5M

AZİZ NESİN’DEN ANLAMLI BİR HİKAYE..

”İnsanın sesini iyi kullanmasının gerekli olduğuna inanıyorum. Babamın anlattığına göre, çalıştığı fabrikanın sahibi de, sesini çok etkili kullanıyormuş. Babam, evimize gelen konuklara bunu sık sık anlatır. Gündeliklerini artırması için işçiler, ya da işçi mümessilleri, ustabaşıları, fabrika sahibine “Geçim sıkıntısı çekiyoruz, gündeliklerimiziarttırın." diye rica ederlermiş. Patron, onlara sesini titreterek, öyle yumuşacık, tatlı bir sesle bir şeyler söylermiş ki, kendi sesinin etkisinden önce kendi gözleri dolarmış. Ondan sonra artık işçiler gözyaşlarını tutamazlarmış. Patron ağlar, onlar ağlarmış. Bir zaman karşılıklı ağlaştıktan sonra, ne diyeceklerini de unutan işçiler dışarı çıkarlarmış. Neden sonra kendilerine gelir gibi olunca, “Yahu, patron bize ne söyledi de biz öyle ağladık?" diye birbirlerine sorarlarmış. Ama patronun ne dediğini hiçbiri hatırlayamazmış.

Bir seferinde babam, arkadaşlarına:

- Sıkı duracağım, ne söylerse söylesin ağlamayacağım.. Hem de gündeliğimi artırmadan yanından çıkmayacağım, ya da işten ayrılırım.. demiş.

Daha içeri girip de:

- Beyefendi.. der demez, patronu:

- Zor, zor kardeşim.. Biliyorum, bu zamanda geçim zor. Hiç bilmez olur muyum? diye başlamış.

Bu sözlerde ağlayacak bir şey yok ama, kağıt üstünde yazılı olunca öyle, bir de bu sözleri sesini yerli yerinde titretmeyi bilen birisi söylesin, karşısında taş olsa dayanamaz, ağlar. Ama babam, ne olursa olsun, ağlamamak için kendini tutuyormuş. Başlamışlar konuşmaya…

- Kaç kişiye bakıyorsun?

- Beş kişi..

- Vah vah vah!..

O kadar çok ve o kadar acıklı vah vah demiş ki, babam nerdeyse kendini tutamayıp boşanacakmış. Ama dişlerini dudağına geçirip dayanmış.

- Çocukalrın okula gidiyor mu?

- Biri gidiyor, biri gitmiyor..

- Çok yazık! Demek birini gönderemiyorsun..

- Ufak da ondan, büyüyünce göndereceğim.

- Karına üç yılda bir manto da yaptıramazsın..

Babam:

- Yaptırıyorum.. demiş.

- Karın hasta da üstelik, değil mi?

- Yoo, hasta değil!

- Değil ama kardeşim, olabilir. O zaman ne olacak? Vah vah vah.. Kim bakacak zavallıya? Doktor ister, ilaç ister.. Bunların hepsi para.. Nasıl ameliyat ettireceksin?

- Kimi?

- Çocuğunu..

- Ne ameliyatı beyefendi? Öyle bir şey yok..

- Yok ama, mesela.. Gerekse..

Babam yine de dayanacakmış ama, patron ağlamaya başlayınca babam da gevşemiş:

- Aman beyefendi, ağlamayın, ne olur.. Biz nasıl olsa oluruz, bir kolayına bakarız.. Allahaşkına ağlamayın! demiş ki ona bakıp kendini de ağlatmasın.

Babam bu olayı anlatırken hep şöyle der:

- O zamana kadar patronla neler konuştuklarımızın farkındayım. Ama ondan sonra sözün gidişini kaybettim. Patron acıklı sesle bir şeyler anlatıyor, ikimiz karşılıklı ağlaşıyorduk. Derken nasıl olduysa, kendi kendime, “Toparlanayım da, bakalım şu adam neler anlatıyor, bir dinleyeyim." dedim. Bir de dikkat ettim, ne anlatsa iyi? Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin’in Kerbela’da nasıl şehit edildiklerini anlatmıyor mu? Nasıl edip lafı Hasan-Hüseyin’e getirdi, hiç anlayamadım.

Babam, ağlaya ağlaya patronun yanından çıkmış. ”
(Aziz Nesin - Maaş Zammı)

KALICILIĞA DEMİRLEMİŞ DERSİM'li BACIMIZ; EBRU YAŞAR'A SAKIN DOKUNMAYINIZ!.
KALICILIĞIN ÖTESİNE DEMİRLEMİŞ, DERSİM YOLDAŞI AZİZ NESİN'E İSE; ASLA ve HİÇBİR ZAMAN DOKUNMAYINIZ!.
AYRICA; DERSİM FATİHİ AHMET KAYA’YA İSE; ASLA ve ASLA, HİÇBİR ALEMDE DOKUNMAYINIZ!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI BACIMIZ!. = 000.000.005 =

http://www.youtube.com/watch?v=mwGkfij2618

İŞTE KALICILIĞA DEMİRLEMİŞ DERSİM'Lİ BACIMIZDA DA SABIR KALMADI!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI BACIMIZ!. = 000.000.006 =

http://www.youtube.com/watch?v=YOQ-wsBR-P8

İŞTE YOLLARA MEYDAN OKUYAN, KALICILIĞA DEMİRLEMİŞ, DERSİM’li BACIMIZ!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI BACIMIZ!. = 000.000.007 =http://www.youtube.com/watch?v=jeiO0CgDHN8

İŞTE KÜRTÇE KULLANMA BECERİSİ ile; KALICILIĞINI EBEDİLEŞTİREN DERSİMLİ BACIMIZ!.

( ŞİİRİMİ MISRA MISRA YAZMAK ve MISRALARIMIN TADINI ÇIKARMAK İSTİYORUM, EĞER Kİ YÜKSEK MÜSAADELERİNİZ OLURSA!. )

KÜRTÇE’DE ve ZAZACA’DA; TÜRKÇE’DEN DAHA ZENGİN HARF SAYISI VAR!. KENDİNİZİ TÜRKÇE ile ANLATAMADINIZ İSE EĞER; DERSİMLİ BACIMIZ EBRU YAŞAR GİBİ KÜRTÇE ANLATMAYA ÇABALAYIN Kİ KALICILIĞA DEMİRLEYEBİLESİNİZ!. AYRICA; DERSİM DELİKANLISI FERHAT TUNÇ AĞABEYİMİZİN, DERSİM’Lİ CANLAR İÇİN OLAN KALICILIĞINI DA GÖZ ARDI ETMEYELİM LÜTFEN!. KÜRTÇE ile DE ANLATAMAZSANIZ EĞER DERDİNİZİ; DERSİM DELİKANLISI FERHAT TUNÇ AĞABEĞİMİZ GİBİ ZAZACA ANLATMAYA ÇABALAYINIZ DERDİNİZİ, KALICILIĞA DEMİRLEYEBİLMEK İÇİN!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI BACIMIZ!. = 000.000.008 =

http://www.youtube.com/watch?v=0UvS1N7FEz8

İŞTE KÜRTÇE KULLANMA BECERİSİ ile; KALICILIĞINI EBEDİLEŞTİREN DERSİMLİ BACIMIZ!.
İŞTE DERSİM DELİKANLISI BÖYLE ÖMÜR VERİR DE YOLUMUZA DA; FAKAT BİZ HAREKATÇILAR ZERRECE ANLAYAMAYIZ!.

( BU ŞİİRİM BURADA BİTTİ!.)

AŞKI; KALICILARIMIZA SOR!. SEVDAYI; KALICILARIMIZA SOR!. YANMAYI; KALICILARIMIZA SOR!. DELİKANLILIĞI; KALICILARIMIZA SOR!. BİZ ZAZACA OKUYAMADIĞIMIZDAN; DERSİM DELİKANLISI FERHAT TUNÇ AĞABEYİMİZ GİBİ, YASAKLI ŞARKICILAR ÖDÜLÜ ALAMAYIZ!. ÖDÜL ALMIŞA; SOR!. KALICI OLMUŞA; SOR!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI YALNIZLIK!. = 000.000.001 =

http://www.youtube.com/watch?v=37aLg44p1DI

DERSİM FATİHİ AHMET KAYA AĞABEYİMİZ, BİR TELEVİZYON PROGRAMINDA DİYOR Kİ; “KASETLERİM, ALBÜMLERİM ve de CD’LERİM 2.000.000 SATIYOR!. LAKİN YANIMDA KİMSECİKLER YOK, BEN BUNU ANLAYAMIYORUM, O ALBÜM ALICISI 2.000.000 KİŞİ KİMDİR, NECİDİR, NASILDIR, KALICI MIDIR, GİDİCİ MİDİR, İNANINIZ Kİ BEN ANLAYAMADIM!. BU YALNIZLIĞIMIN MANASI NEDİR ACABA?. SEN 2.000.000’LUK REKOR ALBÜM SAT, GİR SOSYAL HAYATIN İÇERİSİNE ve ANLAM VERMEDİĞİN BİR YALNIZLIKLA YÜZLEŞMEK ZORUNDA KAL!.”

DERSİM FATİHİMİZ AHMET KAYA AĞABEYİMİZİN, CANLI ve KANLI BİR TELEVİZYON PROGRAMINDAKİ; TÜM DÜNYA HALKLARININ KARDEŞLİĞİNE, TÜM DÜNYA HALKLARININ BÜTÜNLEŞEN SEVGİSİNE, TÜM DÜNYA HALKLARININ BÜTÜNLEŞEN SAYGISINA, TÜM DÜNYA İNSANLARININ BÜTÜNCÜL DİRLİĞİNE, TÜM DÜNYA HALKLARINININ BÜTÜNCÜL BİRLİĞİNE SESLENİŞİNDEN, NE ANLADIYSAM BEN ONU KALEME ALMAYA ÇABALADIM!.

DERSİM FATİHİ AHMET KAYA AĞABEYİMİZ NEDEN YALNIZ KALDI; BİZ HAREKATÇILAR OLARAK DA, BİZ DE BİR ŞEY ANLAYAMADIK Kİ!. DERSİM FATİHİ AHMET KAYA AĞABEYİMİZ DE ANLAMAMIŞSA ARTIK, BİZ HAREKATÇILAR OLARAK EBEDİ ANLAYAMAYIZ Kİ CANIM!. BİZ HAREKATÇILAR OLARAK; ASLINDA DERSİM FATİHİ AHMET KAYA AĞABEYİMİZİN AĞZINDAN DUYMAK İSTERDİK ve YİNE ÖĞRENMEK ve de PAYLAŞABİLMEK İSTERDİK!. UMUDUMUZ; DERSİM KRALİÇESİ GÜLTEN KAYA ABLAMIZA ARTIK!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI YALNIZLIK!. = 000.000.002 =

http://www.youtube.com/watch?v=pUCzQCiT1Jg

DERSİM’İN CESUR YÜREĞİ ve SÖZ ESİRGEMEZ, ÖLÜMSÜZ ve de YİTİMSİZ TEK CANI!.
YUSUF HAYALOĞLU AĞABEYİMİZ BİZ HAREKATÇILARA KIZMAZ ve ÜZÜLÜR ÖMRÜNCE HEP!.
O DERSİM’İN CESUR YÜREĞİ, O DERSİM’İN SÖZ ESİRGEMEZİ, DERSİM’İN ÖLÜMSÜZÜ ve DE DERSİM’İN YİTİMSİZ TEK CANI; HEP ÜZÜLÜR ve HEP AĞLAR HÜNGÜR HÜNGÜR DE, BİZ HAREKATÇILAR OLARAK, YİNE ve BİR KEZ DAHA ANLAYAMAMANIN HÜZNÜ İÇERİSİNDE, ŞU DÜNYAMIZ SATHI ÜZERİNDE NE YERİMİZ VARDIR, NE DE YURDUMUZ VARDIR!. ANLAMAYA ÇABALIYORUM ŞİMDİ DE; BİZ HAREKATÇILARIN KADERİNE YİNE KENDİ SESİNE ve KENDİ NEFESİNE GÖMÜLÜVERMEK DÜŞÜYOR YİNE, YENİDEN!. BİR DERSİM CESUR YÜREĞİ GİBİ SÖZ ESİRGEMEZ OLAMADIK ve ESİRGEDİK HEP SÖZÜMÜZÜ, ÖLÜMLERDEN KORKARAK!. OYSA DERSİM’İN CESUR YÜREĞİ, YUSUF HAYALOĞLU YAMACINDA, KALICILIĞA DEMİRLEYİVERMEK DE MÜMKÜNMÜŞ ASLINDA!. BİZ HAREKATÇILARDAN GEÇTİ ARTIK, HEM DE ÇOK ÇOK GEÇTİ!. EY DERSİM KALICILIĞINI KURALI EDİNMEK ve YUSUF HAYALOĞLU GİBİ SÖZ ESİRGEMEZ OLMAK İÇİN: ZAMANINI BOŞA DEĞİL, ZAMANINI DOLU DOLU HARCAYINIZ EMİ?. BİZDEN GEÇTİ, BİZ HAREKATÇILARDAN GEÇTİ; HALKLAR ADINA ÖLMEK ve HALKLAR ADINA CAN OLMAK!. SİZ EY DÜNYA HALKLARI EGEMENLİĞİ; SİZ KALICI, ÖLÜMSÜZ ve de YİTİMSİZ OLAN; DERSİM’İN CESUR YÜREĞİ, SÖZ ESİRGEMEZ YUSUF HAYALOĞLU’NUN MANA YÜKLÜ SESLENİŞLERİNDEN NASİP ALIN, NASİP DAĞITIN, DÜNYA HALKLARININ SARSILMAZ EGEMENLİĞİ ADINA!. BİZDEN GEÇTİ, SİZDEN GEÇMESİN; KALICILIĞA DEMİR ATMALARIN FIRSATLARI!. BİZDEN GEÇTİ; ÇÜNKÜ BİZ MİLLİYETÇİ HAREKATIZ!. BİZDEN GEÇTİ!. BİZ ÖLSEK; MANASIZ ve YİTİK BİR ÖLÜM!. KALICI OLAN; SÖZ ESİRGEMEZ OLUYOR, ÇIĞLIKLAR ÜLKESİ OLUYOR, ÖLÜMLER PAHASINA!. BİZDEN GEÇTİ; ÇÜNKÜ BİZ MİLLİYETÇİ HAREKATIZ!.

ŞİMDİ VAR YA; BENİ DAHA EVVELİNDEN BEKLİYOR OLMALI YUSUF HAYALOĞLU ve YİNE “SAATİ Mİ ŞAŞIRDI BU HIYAR!.” DİYE, ESİRGEMEYE, ESİRGEMEYE “AH ULAN RIZA” ŞİİRİNİ, ÜZERİNE BASA, BASA, BASA OKUYORDUR MUHAKKAK!. BİZ OKUYAMIYORUZ; ÇÜNKÜ BİZ MİLLİYETÇİ HAREKATIZ!.

HIYARIN YERİNE KOY ve BENİ DE SEV YUSUF HAYALOĞLU!. “AH ULAN RIZA” DİYE DEĞİL, “AH ULAN KEMAL” DİYE OKUYUVER DE O ÖLÜMSÜZ, YİTİMSİZ ve KALICILIK İKSİRİ ŞİİRİNİZİ, GİDERAYAK BEN BİRAZ MUTLULUK ROLÜ DE OLSA, ROL OLSA DA, KALICILIKTA BİR NEFESLİK HATIRAM OLUVERSİN ve BEN KALICILIK ADINA; O BANA YAŞATACAĞIN, BİR NEFESLİK KALICILIK İMKANI İLE AVUNAYIM SONSUZLUĞA ADIMLAYABİLİRSEM EĞER!. BİZDEN GEÇTİ; ÇÜNKÜ: BİZ MİLLİYETÇİ HAREKATIZ ve KALICILIĞA ADIM ATAMAYIZ!.

Türk Dili Sevdalısı

Alıntıyla Cevap Gönder
İŞTE DOĞU KÜLTÜRÜ, İŞTE DERSİM'li KALICI YALNIZLIK!. = 000.000.003 =

http://www.youtube.com/watch?v=hgGMfropOJI

SİSTEM Mİ DEĞİŞMELİ, BEN Mİ DEĞİŞMELİYİM, YOKSA ALEVİ KÜLTÜRÜ ZORBALIĞIMI DEĞİŞMELİ!. BİR ÖNCEKİ MESAJIMDA; NE KADAR DA ACIMASIZ OLDUM KENDİME!. BEN DE Kİ CAN DEĞİL Mİ; EY DERSİM HALKLARININ ANASI SELDA BAĞCAN ANNEMİZ!. SİZİN YAPARSANIZ; GELECEĞİN ve HALKLARIN KAVGASI OLUYOR, BİZ YIRTSAK KENDİMİZİ MİLLETİMİZ İÇİN, MINDARDAN BİLE SAYILMAYAN, BİR AŞAĞILANMANIN ACI YÜKÜ PİŞMANLIKLARI!. TAMAM; SİZSİNİZ ve YENİLMEZSİNİZ!. VE BİZİM MİLLİYETÇİLİĞİMİZİN DAR AĞACINI KURAN, ZALİMLER DE OLSANIZ, HEP SİZ HAKLI, HEP SİZ GÜÇLÜ ve HEP SİZSİNİZ KALICI OLAN!. BİZ MİLLİYETÇİ HAREKAT MENSUPLARINI HİÇ YERİNE BİLE KOYMADIĞINIZ, ŞİİRSEL SESLENİŞLERİNİZLE ve MİLLİYETÇİ HAREKAT İÇERİSİNDEKİ TÜM VATANSEVERLERİ KATLEDEN MANA YÜKÜ TÜRKÜLERİNİZLE; MUTLU MUSUNUZ DERSİM’İN ANASI OLAN, EY SELDA BAĞCAN ANAMIZ!. BU SAATTEN SONRA VAR YA; “HZ. SELDA” DESEK; BİZ MİLLİYETÇİLERİN YOK OLUŞUNA KURTULUŞ DEĞİL!.

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
7. sayfa (Toplam 8 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2