Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
İSLAM ve BİZ
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
Dostlar, sizden uzak kaldığım süre içinde bir yandan kendimi dinlerken, diğer yandan da insoğlunun yaşamında aşk ve sevgi gibi köklü gereksinim hissettiği din ve dinimiz konusundan biraz (bilimsel ağrlıklıklı) araştırmalar yaptım.

Günümüz Türkiyesinin insanının (genel ortalamayı kastediyorum) inanç, iman ve özllikle İslam dini hakkındaki bilgisi zemini yönünden edindiğim izlenim, beni son derece hayretlere düşürdüğü gibi, bana ''Avrupa'nın Ortaçağ Hrıstiyanlığını'' anımsattı malesef.

Bir yandan, güya İslami eğitim verme çabası içindeyken hacı-hoca kesiminin dini eğitim yerine halkı dini hikayelerle avutarak ve uyutarak özgüvenli ev özgür toplumsal gelişmeden uzak tutma gayreti, diğer yandan d işgüzar ''holdinglerin, sağlık kuruluşlarının ve özellikle günlük tüketim maddesi tacirlerinin'' TV kanallarını kısmen dini de alet ederek bir pazaryeri kullanarak, vatandaşın cebinden zor kazanılmış parasını ne pahasına olursa sorumsuzca çekip alma isteklerindeki yoğun gayret, sonumuzun hiç de iyiye gitmediğni kanıtladı bana. İşin en ilginç yanı ise, devletin bu konuda nemelazım ve hatta yerine göre bu girişime destekçi tavır almak gibi davranışı ''işin içinde bir bit yeniği olduğunu hissettirdi bana.

Dilimizin yozlaşması konusunun yanı sıra bu konuyu burada işlemenin çok önemli olduğu kanısındayım. Bu nedenle ilgiyle yoğun bir katılımda bulunmanızı bekliyor ve umudediyorum.

Selam ve saygılar

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2