Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
DARBECİLER
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
Son yılların gündemden düşmeyen tek konusu'' darbeciler''.
Darbeye de derebeye de faşizme de... ve de ''dikta demokrasiye '' karşıyım.

Herkes millet ve adelet huzurunda yaptığının hesabını vermeli.

Gelgelelim işin öteki yanına. Hani madalyonun iki yüz var derler ya...

Bugün sanık sandalyesinde oturanlar acaba neden o zamanlar bir darbe girişimine gerek duydular öyle ya!?
(Mesela rahmetli Ecevit'in döneminde böyle bir istekleri olduğuna kimse tanım olmadı, acaba neden?)

Herhalde işi gücü bırakıp sırf darbe yapma niyetiyle askeri görev almış olmalarına ihtimal vermiyorum.
Öyle olsaydı; sürekli bir askeri rejim yaratma düşüncesiyle faşist bir düzen kurarlar ve hiçbir zaman da işi sivil bir hükümete devretme gibi düşünceleri olmazdı.....

Madem böyle bir gereksinim duymuşlar ise, neden bizim konuşmayı çok seven ''gazeteci araştırmacı yazar entel aydın dilbaz eleştirmen vs. takımı'' bu konyu hakkında derin ve samimi bir araştırma yapıp halkı bilgilendirmedi bugüne kadar?

''Darbe muhalifleri koalisyonu'' daha dün ellerinde ''darebeciye af yok'' pankartlarıyla sokağa döküldü? Neden 17 sene beklediler? Yoksa birileri mi akıllarına düşürdü şimdi?

Ha bunlar ''lazdır'' desek, engeç 12 saat sonra akılları başlarına gelirdi en azından.

Yoksa bu muhaliflerin jetonu, Mars'tan veya güneşten mi atıldı da deliğe bu kadar geç başlantı kurdu akılları olaylarla?

Velhasıl; ben bu işin sonunu hiç iyi görmüyorum.
Alınan kararlar da AİHM'nden birbir geri dönerse, hatta TC aleyhine hapiste yatanların bazılarına tazminat ödeme hükmü verilirse hiç şaşmam.

Çünkü tavırlara ve gidişata baktığımda '' ha Hasan kel, ha kel Hasan'' tabiri geliyor aklıma.
......

Ha, yeri gelmişken yazayım bari, sizler de devletin nasıl saçma kararlar alabileceğine şahit olun:

Ben de TC hükümeti aleyhine bir dava açtım.
Sebep mi?

33 yıldan buyana profesyonel diplomalı çevirmen ve umumi yeminli tercüman olarak Almanya'da mesleki serbest görev yapmaktayken, Frankfurt Başkonsolosluğu 2011 yılında keyfi bir karar aldı. (Aslında keyfi değil bilerek ve kasıtlı).
Tarfımdan yapılan çeviriler, konsolslukça onaylanınca Tüğrkiey sınrıları içindeki tüm resmi ve gayrıresmi kurum ve kuruluşlarda kayıtsdız şartsız geçerlilik buldu.

31 yıl süre boyunca benim diplomamı ve umumi yeminimi kabul eden Konsolosluk, aniden beni TC makamları nezdinde yeinden yemin etmeye çağırdı.

Bir diploma ve buna bağlı umumi yeminli olma sıfatı, mesleki icraatta kişi ve ya kurumlar aleyhine/lehine kasıtlı yanlış veyahut taraflı hizmet verme durumu olmazsa, ölünceye kadar geçerlidir.

Yemin etmeye gitmediğim gibi, ''abdest değil ki bozulmuş, nikah değil ki zedelenmiş olsun'' gerekçesi ile yaptığım itiraz da kabul bulmadı ve beni listeden sildiler. Kısacası; 2 yıldan buyana kısmen geçimimi sağladığım Türkiye için resmi çeviri hizmetlerini, konsolosluk çevirilerimi yemini tazelemediğimden çevirilerimi onaylamayı reddettiği için yapamaz oldum.

Ben de 2 yıl aradan sonra kalktım, TC ve Frankfurt Başkonsolosluğu aleyhine Almanya'da yerel sivil ve iş mahkemesine kararı bozdurmak ve tazminat talebiyle, bir bakıma ''meslekten men etme kabul ettiğim'' konsolosluk kararına karşı da AİHM'ne başvurdum.
Ayrıca Almanya Federal Dışişleri Bakanına, Türkiye-Almanya ikili sosyal güvenlik sözleşmesinin gerekçesi olarak tek taraflı ihlali nedeniyle, Hessen Eyaleti İçişleri ve Adalet Bakanına da bana yetki veren ve mesleki icraatımdan ötürü sorumlu olan makam olmaları nedeniyle kapsamlı bidiri de bulundum.

Bunun yanısıra, beni 1980 senesinde umumi yemin altına alan ve halen listesinde kayıtlı olduğum yüksek mahkeme
durumu, Türkiye için AB Üyelik Görüşmeleri ve Denetleme Masası Amirliğine keyfi ve gerekçesiz alınan bu karar nedeniyle intikal ettirdi. (Bakalım ''böyle uyum olur mu'' sorusuna bizimkiler ne cevap verecek!)

Ben yaptım mı tam yaparım. Benim devletle uğraşacak vaktim yok, ekmek parası kazanmak için çalışmak zorundayım. İşim gücüm var, devlet benimle uğraşsın birazda. Allah'tan başka kimseden de korkum yok!

Selamlar

Diplik:
İşin üzücü yanı; 40 kadar Hessen Eyaletinde profesyonel çalışan meslekdaşım kuyruk kısıp yemin etmeye gittiler de, itiraz etme cesareti bulamadılar. Hem de edilen yeni yemin her sene bizzat konsolos huzurunda tezelenecekmiş.
Ehhh, yakında ''sarık gitip gelin derse konsolos, onu da giyip giderler sanırım sayın meslekdaşlarım.

Şimdi de, benim açtığım davanın neticesini merakla bekliyorlar ki, ben davayı kazanırsam onlarda hak talep etsinler.
Benden bilgi bekliyorlar. Beklesinler beklesinler, siddin sene ''nah'' alırlar benden o bilgiyi.

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Kalemine sağlık Kederli dostum.

İyi bilirim o "Beyefendi" diye nam salan kişileri. Ben de az çekmedim ellerinden. Allah'a şükür boynum eğilmedi.

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2