Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
TÜRKÇE SEMPOZYUMU
Site Sorumlusu

Kayıt: 29 Ekm 2004
Bildiriler: 1514
Şehir: Frankfurt
Alıntıyla Cevap Gönder


Saygıdeğer Bilim İnsanları,

Ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olan Uludağ Üniversitesinin bu yıl “VI. DÜNYA DİLİ TÜRKÇE SEMPOZYUMU”na ev sahipliği yapacağını büyük bir memnuniyetle duyurmak istiyorum.

Türkçenin tüm yönleriyle ele alınacağı bu sempozyumda, dilimizin dünya üzerindeki konumu; gelişimi; dünü, bugünü ve yarını sorgulanacak; Türkçenin geleceğine ışık tutacak çalışma yöntemlerinin ortaya konması sağlanacaktır. Böylece Türkiye Cumhuriyeti gibi büyük dünya devletinin ortaya çıkmasına zemin hazırlayan Bursa’da dört gün boyunca Dünya dili Türkçeyle ilgili bilimsel bir ortam oluşacaktır.

4-7 Aralık 2013 tarihlerinde altıncısı düzenlenecek olan Dünya Dili Türkçe Sempozyumunun Türk dili, Türk edebiyatı, Türk kültürü için yararlı olacağına inancımız tamdır. Bu inançla Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, dünyanın dört bir yanından ve ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden gelerek sempozyuma katkıda bulunacak bütün bilim insanlarına şimdiden teşekkürü bir borç olarak görmekte; tüm birimleriyle sempozyuma farklı coğrafyalardan katılan konuklarını kucaklamaya hazırlanmaktadır.

Saygı ve selamlarımla…

Prof. Dr. Kamil Dilek

Uludağ Üniversitesi Rektörü

Ayrıntılar: www.dunyadiliturkce.org

_________________
BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ DİLİMİZ İÇİN. tm
Kullanıcı kimliğini gösterTahsin MELAN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
TÜRKÇE SEMPOZYUMU
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

  
  
 Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2