Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ'ne Teşekkür
Site Sorumlusu

Bildiriler: 1514
Alıntıyla Cevap Gönder
Eleştiri yapıcı ve samimi olduğu sürece her iki tarafında gönül rahatlığıyla güzel sonuç elde edeceği kesindir. Yıllardır bunu ilke edindim ve pek çok olayda gönlümüzce sonuca ulaştık. Şimdi bu doğrultuda bir yazışmayı sizinle paylaşmak istiyorum. Konu üniversitedeki bir tabela. (İlişikteki fotoğraf) Dilerim tüm eleştiriler bu doğrultuda yapıcı, uyumlu olur ve karşı taraf da aynı çerçevede olumlu ve yapıcı yaklaşır. Saygın ve düzeyli eleştiriler ilkemiz olsun diyorum.

(Üniversite Rektörü Sayın Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur' a yazdığım ileti)
Sayın Keleştemur, merhabalar efendim!

Rahatsızlık verdiğim için affınızı rica ediyorum. Bir dilci, Türkolog olarak yıllardır dilimizin kirlenmemesi, yozlaşmaması adına uğraş veriyorum. Bu konuda aşağıda bağlantılarda da göreceğiniz gibi çok yönlü çalışmalarım var. Dolayısıyla dilini seven, ona saygı duyan duyarlı vatandaşlarımız nerde ne zaman bir olumsuzluk olsa bana bildiriyorlar. Bu doğrultuda yine bana bir fotoğraf gönderildi. Bunun gerçek olup olmadığını bilmeden karalamak, hemen eleştirmek doğru olmaz anlayışıyla her zaman olduğu gibi karşı taraf olarak size sormadan bir girişimde bulunmak istemedim. Umarım ve dilerim ki bu haber yalandır, yanlıştır.

İlişikte gönderdiğim fotoğrafın sizin üniversitenizden bir yansıma olduğu söyleniyor. Yazıyı aynen aşağıya aktaracağım. Bu konuya ilişkin mutlaka bir açıklamanız vardır diye düşünüyor, bilgilendirmenizi rica ediyorum.

Sonsuz saygılarımla

Tahsin MELAN

Sayın Keleştemur'un tarafıma gönderdiği ileti:
Sayın Melan,

Hassasiyetiniz için teşekkür ederim.

Erciyes Üniversitesi artık bir uluslararası üniversite haline gelmiştir, dolayısıyla çok sayıda yabancı öğrenci ve öğretim üyesi bulunmaktadır. Türkçe isimler yanında ingilizce isimler konulması da bir zaruret halini almıştır. Fakat sizin de belirttiğiniz gibi eğitim fakültesinin adının iki bina arasına bu kadar büyük olacak şekilde İngilizce yazılmış olmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Sayın dekanımızla konuyu görüştüm. Yazı değiştirilecektir.

Yeni yılınız tebrik eder, sağlık ve mutluluklar dilerim.,

Fahrettin Keleştemur

Kendilerine huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

https://www.facebook.com/dilimizikoruyalim/photos/a.251257474920706.64630.104727866240335/839420816104366/?type=1&theater&notif_t=like

Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2