Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder

iNGiLiZCE KARAKTER KULLANMAK Sizce Dilimizi Yypratyyor mu?
Evet
59%
 59%  [ 16 ]
Hayir
3%
 3%  [ 1 ]
Sanmiyorum
0%
 0%  [ 0 ]
Kesinlikle
37%
 37%  [ 10 ]
Toplam Oylar : 27

Size Bir Soru
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 6
Alıntıyla Cevap Gönder
Evet Arkadaşlar İngilizce Karakter Dilimizi Etkiliyor mu?

Bildiriler: 28
Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba, güzel bir konu.
Kendini bilen bir kişi için sorun değil bence ama yeni yetişen nesili etkliediği kesin diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar
Kullanıcı kimliğini gösterHasan AYDIN tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 15
Alıntıyla Cevap Gönder
Bence etkiliyor
Kullanıcı kimliğini göstererpay tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etYIMMSNM
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 109
Alıntıyla Cevap Gönder
Anadolu'da bir söz vardır: "Hastaya karpuz sorulur mu?" diye. Bu bence aynı oldu.

Ama bilinçli bir kullanım içinde gerektiğinde kullanılabilir. Ama bu demek değildir ki tamam bunu hep kullanalım. Aksi halde bunun arkası gelmez. İş çığırından çıkar.

Saygılar
Kullanıcı kimliğini gösterİ. Özsoy tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 6
Alıntıyla Cevap Gönder
Başka Fikri Olan Varmi? Arkadaşlar...

Bildiriler: 14
Alıntıyla Cevap Gönder
En üstteki evet cevabını görünce atladım Smile . Cevabım kesinlikle. Bu demek değildir ki, biz hiçbir yabancı dili öğrenmeyeceğiz. Bilinçli olduktan sonra hangi yabancı dili bildiğimiz pekde önemli değil.

Not : Yaz tatilinde Almanya' ya bir seyahatim olmuştu. Herkes iyi kötü birşeyler konuşup anlaşıyor ben ise sadece meraklı gözlerle izliyordum. Olayın anlamadığım tarafı bizim Türklerinde almanca konuşmasıydı. Siz yabancı bir ülkede olun ve yanınızdaki Türkle O ülkenin yabancı dilini konuşun. Böyle öğrenmekten ise meraklı gözlerle bakmayı tercih ederim. Evil or Very Mad
Kullanıcı kimliğini göstercebrail tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 4
Alıntıyla Cevap Gönder
benim dilimi hiç bir şey yozlaştıramaz. benden başka. senin dilinide kimse yozlaştıramaz senden başka. Türkçe ye zaten hiç bişi olmaz 30 000 yıldır var. sonsuza değinde olacak. çünkü yapısı bunu gösteriyor. önemli olan Türkçe yi benim konuşmam, benim dilim Türkçe diyebilmem.
Kullanıcı kimliğini gösterbenkoyunmuyum tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 3
Alıntıyla Cevap Gönder
Biz bilgisayar bölümü öğrencileriyiz.Bilindiği gibi program yazarken bazı türkçe karakterleri kullanamıyoruz. Zamanla o kadar çok alıştık ki geçenlerde türkçe bir metin yazmaya kalkıştım kafamı bi kaldırdım word çoğu kelimenin altını çizmiş. Sebep mi ı harflerini i ç harflerini c yazmışım tabi diğerleri de var. Artık yazarken zorlanıyorum. Bizi bu kadar etkilemesi normal mi sizce? Crying or Very sad
Kullanıcı kimliğini gösterAdnan tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 29
Alıntıyla Cevap Gönder
Kesinlikle yıpratacağını, ve yeteri kadar yıprattığını düşünüyorum. Saygılar.
Kullanıcı kimliğini gösterAtilla Eşen tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 7
Alıntıyla Cevap Gönder
Sorunuzun cevabını vermeden önce ben bir soru yöneltmek istiyorum. İsminiz daha doğrusu takma adınız Only. Birinci sorum; bu ne demektir? İkinci sorum ise iletilerinizin altında Turk Hack Team yazıyor böyle yazmanızın sebebi nedir acaba? Belki mantıklı bir açıklaması vardır bilemiyorum ama gördüğüm kadarıyla bunlar Türkçe kelimeler değil. Bunu açıklayabilirseniz sevinirim. Saygılarımla.(Bu arada cevabım cevabınızdan sonra olacak)
Kullanıcı kimliğini gösterAyşegül Aygök tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönder
Size Bir Soru
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2