Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
İSTANBUL TÜRKÇESİ EROZYONA UĞRUYOR.
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 1
Alıntıyla Cevap Gönder

SEVGİLİ DOSTLAR

İSTANBUL SON 20 YILDA ŞEHİRDEN KÖYE DÖNÜŞÜMÜNÜ TAMAMLADI. ARTIK ŞEHİRDE BIRAKINIZ OKSİJENİ YÜRÜYECEK YOL, ADAM GİBİ BAKAN İNSAN KALMADI. ŞEHRİ İSTİLA EDEN BU GECEKONDUCULAR İLİKLERİMİZE İŞLEDİ. GERÇEK İSTANBULLULAR ŞU ANDA ACİZ MAĞDUR VE AZINLIK DURUMUNDA KALDILAR.
KÖYDEN GELENLERİN KENDİ YAŞAM BİÇİMLERİNİ BU BÜYÜK ŞEHRE GİYDİRMEYE KALKMALARI DA BU BOZULMANIN EN BELİRGİN İŞARETİ OLDU.
ARTIK YAPACAK HİÇ BİR ŞEY YOK DEMEK İSTEMİYORUM. AMA EN AZINDAN İSTANBUL SINIRLARINDAN İÇERİ GİRİŞTE YA VİZE UYGULAMASI GETİRİLSİN YA DA TERSİNE GÖÇ İÇİN BAŞLANGIÇ GERÇEKLEŞSİN. ÇÜNKÜ TÜM BU OLUMSUZLUKLAR, ÇEŞİTLİ YÖRELERİMİZİN AĞIZLARINI DA (LEHÇE) BU ŞEHRE TAŞIMALARIYLA FONETİĞİ BOZULMUŞ, KULAK TIRMALAYAN BİR DİLİ BİZE DAYATMAKTADIR.
Kullanıcı kimliğini gösterhalic tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönder
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 64
Alıntıyla Cevap Gönder
"İstanbul'u dinliyorum gözlerim kapalı" demiş büyük şairimiz Orhan Veli, İstanbul birçok kişiye kendini hayran bıraktı ve hâla bırakmaktadır, ben bile hergün üzerinden geçtiğim Haliç köprüsünde derin bir nefes alırım Galataya bakarken ve ilham alırım Bu şehrin büyüsünden, işime de büyük katkı sağlar ama gelgelim bu güzellikler arasında afedersininiz bazı şehir yenileri sonradan görmelerin bağrıltıları karışır, ne düzgün Türkçe ne edep ne de düzgün davranış! Bunların hepsinin eğitimden dolayı olduğunu düşünüyorum ve artık eğitimsizlerimiz azalıyor ve günden güne eğitimlilerimiz çoğalıyor,bu ülke her ne olursa olsun zamanla en iyi seviyeye ulaşacaktır,kimsenin hevesi kırılmasın.Saygılar.
Kullanıcı kimliğini gösterAdem Taş tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret et
İSTANBUL TÜRKÇESİ EROZYONA UĞRUYOR.
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2