Ana Sayfa
DİLİMİZİ KORUYALIM, ONA SAHİP ÇIKALIM
TÜRK DİLİ SEVDALILARININ BULUŞMA YERİ
Cevap Gönder
?YYRDE YAPI
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 6
Alıntıyla Cevap Gönder
Ödevim olan bir konuyu soraca?ym.?iirde yapy(mekan,zaman gibi) ne demektir.Açyklayabilirmisiniz??imdiden te?ekkürler.

Bildiriler: 408
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Ömür,
Konuyla ilgili e-mek adresine bazı bilgiler gönderdim. Bu konuyla ilgili Cem Dilçin'in Türk Şiir Bilgisi (Türk Dil Kurumu yayını) adlı eserinde oldukça geniş bilgi vardır. Bu kitabı kütüphaneden bulabilirsin.
Bu sorudan da anlıyorum ki öğrencilerin kaynak olarak kullanabileceği temek edebiyat bilgilerini de siteye koymakta fayda gözükmektedir. Nazım birimi, ölçü, kafiye, nazım türleri, Divan edebiyatı, Halk Edebiyatı ve Modern Türk Edebiyatının nazım türlerinden örneklerin yer alması uygundur sanırım.
Bakalım günler ne getirir, hep birlikte göreceğiz.
Kolay gelsin, çalışmalarında başarılar dilerim.
Kullanıcı kimliğini gösterS.Burhanettin AKBAŞ tarafından gönderilen tüm bildirileri bulÖzel bildiri gönderE-mek gönderKullanıcının web sitesini ziyaret etMSNM
Re: ?YYRDE YAPI
Türk Dili Sevdalısı

Bildiriler: 2333
Alıntıyla Cevap Gönder
omursahin1905 demiş ki:
Ödevim olan bir konuyu soraca?ym.?iirde yapy(mekan,zaman gibi) ne demektir.Açyklayabilirmisiniz??imdiden te?ekkürler.

Sevgili omursahin1905 arkda?ym, karde?im.

Bir okul ödevi oldu?unu sandy?ym sorunu, ben severek ve onurlanarak yanytlamak istiyorum.

Sitemize üye olup, gönderdi?in ilk bildiriyle e?itimin için bilgi almak istemen, beni ulusumuzun gelece?i ve genç ku?aklarymyz adyna son derece mutlu ederek umutlandyrdy.

Sana e-mek yolundan iki uzun makale gönderece?im. Buradan ?iir konusunda sadece yukarydaki soruna de?il, ?iirle ilgili di?er tüm husus ve inceliklere yanyt bulman sözkonsudur.

Buradan bize, hiç çekinmeden her zaman her türlü edebiyat konularynda sorular, görü?ler ve yorumlar yöneltebilirsin. Bilhassa sana ve di?er arkada?laryna, yeni Türkçe kelimeler ve de türetimler konusunda severek bilgi vermeye hazyryz.

Sitemizden memnun kalmy?san, bizi ö?retmenlerine ve arkada?laryna da tavsiye etmeyi lütfen ihmal etme.

Derslerinde ba?arylar dilerim. Ho?ça kal.
Kederli
(Dilimiz.com sitesi Biz-Bize ve Gençlik Bölümü sorumlusu)

Dipyazy:
Makaleleri özel e-posta ile hemen gönderiyorum.

Bildiriler: 36
Alıntıyla Cevap Gönder
Sevgili Ömür,
Degerli arkadaslarimin ve meslektaslarimin disinda sana önerebilecegim bir kitap daha var. Nurullah Çetin'in "Siir Çözümleme Yöntemi" adli eseri. Belki biraz agir gelebilir; ama içeriginde siirle ilgili güzel bilgiler var.

ŞİİRDE YAPI
Bu yazışma ortamında yeni konular açamazsınız
Bu yazışma ortamında bildirilere cevap veremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri değiştiremezsiniz
Bu yazışma ortamında bildirileri silemezsiniz
Bu yazışma ortamında anketlerde oy kullanamazsınız
Tüm saatler GMT +2 Saat  
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)  

Cevap Gönder  
Yeni Sayfa 2